zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Mamy dziś ponad 3 tys. respiratorów czekających na podłączenie

13:59, 26.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Mamy dziś ponad 3 tysiące respiratorów czekających na podłączenie; liczymy, że nie wszystkie będą potrzebne – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”. Fragmenty wywiadu opublikował w poniedziałek portal niezalezna.pl.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki w wywiadzie, który w całości ukaże się w środę przekonuje, że wiosną Ministerstwo Zdrowia zaangażowało się w zorganizowanie zarówno dostaw maseczek jak i respiratorów.

„Kierownictwo resortu zdrowia stawało na głowie, by kupić respiratory, by nie trzeba było – jak w innych krajach UE – zamiast podłączać pod nie pacjentów, wstrzykiwać im morfinę, by mieli łagodniejszą śmierć. Dzięki wielkiej determinacji ówczesnego kierownictwa mamy dziś ponad 3 tysiące respiratorów czekających na podłączenie. Liczymy, że nie wszystkie będą potrzebne, ale jeśli będzie inaczej, to natychmiast użyjemy ich do ratowania życia pacjentów” – powiedział tygodnikowi „Gazeta Polska” szef rządu.

Morawiecki zapewnił też, że Polska będzie dysponować „bardzo dużą rezerwą” respiratorów.


Premier: W magazynach jest jeszcze ponad 2 tys. respiratorów; będą kolejne zamówienia remdesiviru
„Jeśli liczba pacjentów hospitalizowanych osiągnie poziom 40 tysięcy – właśnie przed takimi wartościami chcemy się obronić poprzez obostrzenia - wówczas możemy założyć, iż zapotrzebowanie na te urządzenia osiągnie poziom 4 tysięcy” – dodał premier.


Premier o braku respiratorów w szpitalach: Proszę się zwrócić o bezpłatną dostawę

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych