zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Marek Kuchciński jako szef KPRM to mój autorski pomysł

22:58, 06.10.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Powołanie Marka Kuchcińskiego na szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów to mój autorski pomysł - powiedział dziennikarzom w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Poprosiłem marszałka, żeby współpracował ze mną i cieszę się, że chce się podjąć tej roli - dodał.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu był pytany w czwartek przez dziennikarzy w Pradze, dlaczego to Marek Kuchciński będzie szefem KPRM, jakie jego cechy o tym zdecydowały.

- Co do zmiany na czele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to mogę potwierdzić. To mój autorski pomysł. Poprosiłem pana marszałka Marka Kuchcińskiego o to, żeby współpracował ze mną w tej najbliższej roli, najważniejszej roli jaką jest szef kancelarii - powiedział premier.

- Bardzo, bardzo się cieszę, że pan marszałek chce się podjąć tej roli, że zdecydował się na pełnienie tej funkcji. To jest niezwykle istotne dla mnie osobiście, bardzo ważne też, żeby w odpowiedni sposób na rok, ostatni rok przed wyborami, które będą bardzo ważne, byśmy mogli kontynuować naszą misję, żebyśmy wygrali trzecią kadencję - dodał Morawiecki.

- Będziemy w taki sposób starali się działać, dzielić obowiązkami, by jak najlepiej przygotować nasz rząd do kwestii kryzysowych, które nadchodzą - zaznaczył Morawiecki, wskazując, że w związku z sytuacją międzynarodową „słowo kryzys jest odmieniane w Pradze przez wszystkie przypadki”.
Marek Kuchciński - szef Komisji Spraw Zagranicznych i były marszałek Sejmu - pytany w czwartek przez dziennikarzy, czy zostanie szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w miejsce Michała Dworczyka potwierdził, że otrzymał taką propozycję. - Przyparty do muru licznymi mikrofonami potwierdzam, zgodziłem się, natomiast decyzja należy do premiera i prezydenta - mówił.

Dworczyk złożył rezygnacje z szefowania KPRM 30 września. Podczas briefingu w Sejmie polityk mówił, że „przeważyły o tym względy osobiste i przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej na tym miejscu nie jest w stanie pracować”. Poinformował, że jeszcze przez kilka tygodni będzie ministrem w KPRM.

Premier Morawiecki: Szczyt w Pradze potwierdził, że Rosja jest w pełnej izolacji

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
27-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych