zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Marka polskich produktów jest coraz bardziej znana na świecie

11:12, 10.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Jakość polskich produktów, polska marka jest coraz bardziej znana na świecie, to tworzy nowe miejsca pracy, wyższe marże dla przedsiębiorców, większe możliwości inwestycyjne i wyższe wynagrodzenia dla pracowników – powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w firmie Polmotors w Bielsku-Białej.


Podziel się:   Więcej

Premier zwracał uwagę podczas wystąpienia, że szef firmy Polmotors Andrzej Graboś chce dokonywać ekspansji na kolejne kraje.

– Tutaj, stąd polska produkcja idzie praktycznie na cały świat, części samochodowe, które trafiają do wszystkich najlepszych na świecie producentów samochodowych. To świadczy o tym, że jakość polskich produktów, marka polskich produktów jest coraz bardziej znana na świecie, coraz bardziej ceniona, a to przecież jest praca polskich rąk, polskich umysłów – powiedział Mateusz Morawiecki.

– To jest kombinacja różnych maszyn połączona z inwencją ludzką, z zaangażowaniem pracowników, po to żeby polska gospodarka mogła jak najszybciej rozwijać się, ekspandować na wszystkie rynki całego świata – dodał szef rządu.


 
 
 
...
 
Premier podkreślił jednocześnie, że jesteśmy w bardzo dobrym momencie, aby „ten dodatkowy rozrusznik rozwojowy, jakim była tarcza finansowa nie tylko zadziałał na tu i teraz, na obronę miejsc pracy, ale żeby dzięki temu udało się szybko rozwijać skrzydła gospodarcze na cały świat".


– Jakość polskich produktów, polska marka jest znana na całym świecie coraz bardziej, to tworzy nowe miejsca pracy, wyższe marże dla przedsiębiorców, większe możliwości inwestycyjny i wyższe wynagrodzenia dla pracowników, a to jest program pana prezydenta Andrzeja Dudy – zaznaczył premier.