zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Radą Przedsiębiorczości

14:19, 04.03.2021;   autor: kawi, msies;   źródło: IAR

W ramach konsultacji Nowego Polskiego Ładu i Krajowego Planu Odbudowy, premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości.


Podziel się:   Więcej

Rada Przedsiębiorczości skupia dziewięć największych organizacji gospodarczych w Polsce. Spotkanie zostanie zorganizowane przy internet.

Prezes BCC i przewodniczący Rady Przedsiębiorczości Marek Goliszewski poinformował w przesłanym komunikacie, że przedstawicielom biznesu zależy na spojrzenie na strategiczne dokumenty rządowe od strony praktycznej. Wyjaśnił, że chodzi o ocenę rzeczywistych szans na ich wdrożenie. Zapowiedział, że premierowi zostaną przedstawione rekomendacje przedsiębiorców.

Oprócz premiera Mateusza Morawieckiego, w spotkaniu wzięli udział: wiceministrowie funduszy i polityki regionalnej: Waldemar Buda i Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także główny ekonomista ministerstwa finansów Łukasz Czernicki.Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Polski Ład mają pomóc w odbudowie polskiej gospodarki po kryzysie spowodowanym pandemią COVID-19. Krajowy Plan Odbudowy będzie określał obszary, w które zostaną zainwestowane środki unijne. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 57 miliardów euro, z czego około 23 miliardy euro w formie dotacji i około 34 miliardy euro w pożyczkach. Środki będą przeznaczone na projekty w takich obszarach jak: innowacje, ochrona zdrowia, cyfryzacja czy zielona energia. Natomiast program Nowy Polski Ład będzie zawierał między innymi plany inwestycji w zakresie infrastruktury oraz w innowacje.

Posiedzenie rządu. Spotkanie ws. uchwały dotyczącej wniosku do TK

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych