zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki: Chcemy rozwijać gospodarkę innowacyjną

16:52, 14.09.2018;   autor: akune;   źródło: PAP

– Chcemy opierać naszą współpracę, handel z głównymi partnerami o jasne, czytelne zasady, także wzajemności – oświadczył w piątek w Olkuszu premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Odwiedzając firmę Intermag – producenta specjalistycznych nawozów do roślin, biostymulatorów oraz produktów prozdrowotnych dla zwierząt – Morawiecki mówił, że „jesteśmy tak wolnorynkowi, że wszystkich jej konkurentów wpuszczamy do Polski bez nadmiernie długich procedur certyfikacyjnych”. Tymczasem procedura wejścia na rynek USA trwa dwa lata – zauważył.

– Na pewno z głównymi partnerami chcemy opierać naszą współpracę, handel o jasne, czytelne zasady, także wzajemności. Będę prosił ministra rolnictwa, żeby ze swoimi kolegami z całego świata, zwłaszcza z UE, bo to nasza bliska zagranica, żeby było to na zasadzie wzajemnej dostępności – stwierdził szef rządu. – Bo chcemy, żeby nasze firmy odnosiły jak największe sukcesy na rynkach międzynarodowych – dodał.

Morawiecki mówił też, że cieszy się, iż lokalni przedsiębiorcy tworzą specjalne fundusze na potrzeby badań i rozwoju. – Bo my chcemy rozwijać gospodarkę innowacyjną, żeby marże naszych produktów były jak najwyższe. Żeby pracownicy zarabiali jak najwięcej. Po to musimy sprzedawać naszą myśl techniczną, nasze badania, nasze wdrożenia, nasze praktyki rozwojowe. I to jest to, co tutaj bardzo wyraźnie widziałem – powiedział.Premier: wzrost gospodarczy w Polsce jest solidny, zagrożeniem mogą być „zawirowania” za granicą

 
 
 
...
 Morawiecki: tworzymy środowisko sprzyjające małym i średnim firmom


Premier: zależy nam na polskim kapitale i polskich przedsiębiorcach