zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki: Chcemy wspierać polskich eksporterów

18:19, 18.05.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Chcemy wspierać polskich eksporterów, nie chcemy się nikogo bać, być gorsi czy słabsi od zachodnich partnerów – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty u producenta chemii budowlanej.


Podziel się:   Więcej

Jak stwierdził szef rządu, prezes firmy powiedział mu, że kraje Zachodu „stosują sprytne i zaowalowane formy protekcjonizmu”.

– Chcemy wspierać was, i będziemy stosować co najmniej takie same reguły i normy, jak zachodni partnerzy – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, eksport jest kołem zamachowym polskiej gospodarki i „będziemy wspierać polskich eksporterów”.

Jak mówił szef rządu, brakuje w Polsce samorządów przedsiębiorców, który byłby równoprawnym partnerem dla potężnych samorządów z Zachodniej Europy.

My tam w Brukseli musimy mieć silny głos polskich przedsiębiorców – wskazał. Dodał, że obecnie ten polski głos jest rozbity na kilka drobnych głosów.

– W waszym interesie jest zbudować jedną, wspólną reprezentację, która będzie mówiła jednym głosem, o tym jakie są polskie interesy – dodał.

Zapowiedział, że rząd będzie wspierać przedsiębiorców. – Ale to samorząd gospodarczy jest krytycznie ważny dla całego procesu regulacyjnego w Unii Europejskiej – zaznaczył.
 
 
 
...
 

„Będziemy wspierać ekspansję polskich firm na zagraniczne rynki”


– Ruszamy z Polskim Ładem, który jest dla polskich przedsiębiorców bardzo dobrą platformą ekspansji na rynki zagraniczne, bo polski rynek jest już za mały dla wielu zagranicznych polskich przedsiębiorców - .

Premier dodał, że chciałby by państwo polskie razem z polskimi przedsiębiorcami szukali nowych rynków zbytu.

– Zobowiązuję się do tego, że będziemy jeszcze bardziej wspierać politykę eksportową, promować polski produkt, który jest znakomitej jakości a podbój rynku zagranicznego oznacza więcej miejsc pracy w Polsce – powiedział premier.

Dodał, że Polski Ład oznacza powstanie w kraju co najmniej 500 tys. nowych miejsc pracy.


Zadłużenie rolników i wsparcie gospodarstw w pandemii. Obradowała Rada ds. rolnictwa