zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki i prezes DellTech rozmawiali o roli technologii i cyfryzacji w gospodarce

09:14, 22.04.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki i prezes oraz założyciel amerykańskiej firmy Dell Technologies Inc., Michael Dell, rozmawiali m.in. o „roli technologii w budowaniu silnej i zrównoważonej gospodarki i zwiększonej cyfryzacji usług publicznych” - poinformowała kancelaria premiera w środę.


Podziel się:   Więcej

„Premier Morawiecki spotkał się wirtualnie z Michaelem Dellem, CEO firmy DellTech. W czasie spotkania omawiano rolę technologii w budowaniu silnej i zrównoważonej gospodarki, zwiększonej cyfryzacji usług publicznych, a także w umożliwianiu pracy i edukacji w trybie online” - poinformowała KPRM na Twitterze.

Jak dodano, „poruszono również kwestie związane z zapewnieniem ciągłości produkcji rozwiązań DellTech w fabryce firmy w Polsce oraz jej roli jako pracodawcy”.

Dell Technologies Inc. to amerykańska, międzynarodowa firma technologiczna z siedzibą w Teksasie. Produkuje m.in. komputery osobiste, serwery, smartfony, telewizory. Tworzy także oprogramowanie komputerowe i świadczy usługi z zakresu bezpieczeństwa komputerów, sieci, a także informacji.

W rankingu Fortune 500 z 2018 roku firma Dell zajęła pod względem łącznych przychodów 35. miejsce wśród największych amerykańskich korporacji. W ub. roku w DellTech pracowało 165 tys. osób.