zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki na spotkaniu Kaczyńskiego z Gowinem

16:32, 22.09.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki przybył do siedzib PiS przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie odbywa się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem; głównym tematem spotkania – przyszłość Zjednoczonej Prawicy – przekazało źródło PAP w Prawie i Sprawiedliwości.


Podziel się:   Więcej

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

– W poniedziałek wieczorem doszło do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Prezes Kaczyński przedstawił na nim warunki dalszego trwania koalicji. Teraz czekamy na odpowiedź Solidarnej Polski; mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna – powiedziała we wtorek po południu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Po poniedziałkowym spotkaniu najważniejszych polityków PiS ws. przyszłości ZP, Anita Czerwińska przekazała, że podczas posiedzenia podjęto decyzje o „zdecydowanych rozstrzygnięciach”. Dodała, że o szczegółach partia poinformuje „w stosownym czasie”.

Terlecki: Praktycznie koalicja Zjednoczonej Prawicy nie istnieje

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych