zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Obniżamy podatki, żeby w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy

16:47, 01.07.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

My rzeczywiście obniżamy podatki i nie pierwszy już raz, po to, żeby w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy; to bardzo potrzebne w czasie kiedy szaleje inflacja - mówił premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.


Podziel się:   Więcej

TVP Info podało w piątek, że prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowskiego nagrano w czasie jednej z rozmów. Według portalu tvp.info Trzaskowski „żali się” na obniżenie przez PiS podatków: „Znowu obniżyli podatki! W środku kryzysu! Kompletne szaleństwo... ale oni to właśnie robią! I oczywiście to oznacza, że ja będę miał mniej pieniędzy”.

Szef rządu w późniejszej rozmowie z TVP Info stwierdził, że nie rozumie, jak Trzaskowski może krytykować obniżanie podatków przez rząd PiS. - Nazwał to szaleństwem. Powiedział, że znowu obniżamy podatki, że on ma mniej pieniędzy w budżecie. Otóż, drodzy rodacy, my przecież obniżamy podatki. Rzeczywiście nie pierwszy raz już po to, żeby w portfelach Polaków zostawało więcej pieniędzy - podkreślił Morawiecki.

Jak dodał, jest to dzisiaj bardzo potrzebne ze względu na szalejącą inflację. - Ja z trwogą wypatruje kolejnych wskaźników inflacji, dzisiaj też kolejny bardzo wysoki, ale właśnie to jest nasza metoda, żeby Polacy mieli więcej pieniędzy netto w swoich portfelach - wskazał premier.

Według niego, właśnie dlatego zostały wprowadzone różnego rodzaju działania osłonowe. Wymienił obniżkę podatku VAT na żywność do zera, obniżkę podatku na paliwa, na energię elektryczną, cieplną, a także na gaz. - Wszędzie tam, gdzie możemy, staramy się interweniować - zapewnił szef rządu.
 
 
 
...
 
- A pan Rafał Trzaskowski co? No twierdzi, że to jest jakieś szaleństwo. Chyba szaleństwem jest to, co on mówi. Naprawdę niech się zastanowi. On chyba nie bardzo potrafi zarządzać swoim budżetem. Widzę, że tam podnoszą ciągle opłaty od parkingów, opłaty za wywóz śmieci - stwierdził premier.

- Pewnie jakieś mafie śmieciowe tam szaleją również, to my możemy mu pomóc. My możemy go naprawdę nauczyć, bo jak przejmowaliśmy stery nawy państwowej, to w budżecie państwa również szalały różne mafie, a przez budżet wszystko przeciekało; taki był rok 2015 jeszcze – zaznaczył Morawiecki.
Jak podkreślił, dzięki różnego rodzaju działaniom w resorcie finansów udało się zbudować mocny, solidny budżet państwa. - I dziś mamy pieniądze na politykę społeczną i owszem, również na obniżanie podatków. Taka jest rzeczywistość. Możemy jakichś ekspertów zaproponować panu Rafałowi Trzaskowskiemu. Pomogą niewątpliwie w budżecie miasta stołecznego - mówił szef rządu.

- Jest coś nieprawdopodobnego, to jakiś chyba blamaż kompletny to, co usłyszałem, no ale rzeczywiście muszę powiedzieć, że naprawdę będziemy dalej też obniżać podatki po to, żeby Polacy mieli więcej pieniędzy - dodał Morawiecki.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
09-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych