zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki: Polska staje się potęgą produkcji rolno-spożywczej

11:24, 12.01.2018;   autor: akune;   źródło: PAP

– Polska staje się potęgą produkcji rolno-spożywczej – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się w piątek we wsi Rębiszewo Studzianki (Podlaskie) z rolnikami – dostawcami mleka. Zapewniał, iż branża może być dochodowa i jest dla niego „absolutnie kluczowa”.


Podziel się:   Więcej

Spotkanie zorganizowano w nowoczesnym gospodarstwie Emilii i Grzegorza Kuleszów. Prowadzą oni hodowlę krów; mają ok. 160 zwierząt, w tym 78 krów mlecznych. Mleko dostarczają do zakładu spółdzielni mleczarskiej Mlekovita.

– Rolnicy, tak się mówi często, to sól ziemi (...). Ja bym chciał tę sól osłodzić troszeczkę - wyższymi zyskami, lepszymi marżami, żebyście po prostu jak najlepiej mogli sprzedawać swoje produkty po całym świecie – mówił do rolników w Rębiszewie Studziankach premier Morawiecki.

W jego ocenie, Polska „staje się taką potęgą produkcji rolno-spożywczej”. Zapewniał, że obok rozwijania wysokich technologii czy branży elektronicznej, przemysł, produkcja rolno-spożywcza jest dla niego również „absolutnie kluczowa”.

– I ona może również być bardzo dochodowa. To jest coś, w co bardzo głęboko wierzę, że tak właśnie zrobimy – powiedział szef rządu.


Premier Morawiecki: do osiągnięcia sukcesu potrzebne jest działanie biało-czerwonej drużyny


 
 
 
...
 
„W niektórych produktach jesteśmy już na podium”

Przytaczał dane, według których Polska ma obecnie 4. miejsce na świecie w produkcji mleka. – W niektórych produktach jesteśmy już na podium, ale życzę państwu, żeby tak jak Kamil Stoch postawił wysoko poprzeczkę, żebyśmy my też wskoczyli na podium w mleku, w innych produktach. Wierzę, że to jest absolutnie możliwe – dodał premier Morawiecki.

Zapewniał też, że będzie kładł nacisk na „mądre zabieganie o interesy polskich rolników, polskiej ziemi, w całej Unii Europejskiej”.


W spotkaniu wziął też udział m.in. minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, którego Morawiecki chwalił za działania na rzecz polskiej wsi.

Po obejrzeniu obory w gospodarstwie państwa Kuleszów premier przyznał, że dzieciństwo spędzał na wsi i – jak to ujął – był „wprawny” w umiejętności ręcznego dojenia krów.

Po spotkaniu z rolnikami w Rębiszewie Studziankach, premier Morawiecki odwiedzi też w piątek zakład Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem.

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych