zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki poparł Michała Koralika w wyborach burmistrza Ciężkowic

15:24, 18.05.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki poparł we wtorek kandydata PiS w wyborach burmistrza Ciężkowicach (Małopolskie) Michała Koralika. W wyborach zaplanowanych na 13 czerwca Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów.


Podziel się:   Więcej

W Ciężkowicach przedterminowe wybory zostały zarządzone z powodu śmierci wieloletniego burmistrza tego miasta Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia zeszłego roku w wieku 65 lat. Przyczyną zgonu samorządowca był COVID-19.

Premier Morawiecki podczas wizyty w Ciężkowicach powiedział, że wierzy w kreatywność, pracowitość i uwolnienie energii Polaków, również w takich miasteczkach, jak Ciężkowice. - Dlatego jakiś czas temu spotkaliśmy się w Warszawie z panem Michałem Koralikiem, przewodniczącym (Rady Miejskiej) i jestem przekonany, że pan przewodniczący jest bardzo dobrym kandydatem na burmistrza - dodał szef rządu.

Poinformował, że rozmowa dotyczyła strategii dalszego rozwoju miasta i planowanych inwestycji. - Wiem jak one są potrzebne, wiem jakie piękne perspektywy, także związane z rozwojem turystyki na tych terenach, a także rozwojem gospodarczym całej waszej gminy są możliwe wraz z dobrym gospodarzem, którego mam nadzieję niedługo państwo wybierzecie - mówił Morawiecki do mieszkańców.

Michał Koralik, przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach dziękował premierowi za przyznane pieniądze z programów dotyczących inwestycji lokalnych. Dzięki pozyskanym środkom o łącznej wartości 10,5 mln zł - wskazał - gmina zrealizowała zadania potrzebne społeczności lokalnej, m.in. remont jednej ze szkół podstawowych, a także dofinansowała budowę parku zdrojowego w Ciężkowicach.

- Myślę, że gmina skorzysta też z pieniędzy z programu Polski Ład - zapowiedział Koralik.

W Ciężkowicach czerwcowy termin przedterminowych wyborów burmistrza jest czwartą ich datą. Pierwotnie wybory miały się odbyć 28 lutego, potem - w związku z rekomendacją GIS dotyczącą sytuacji epidemicznej - zostały przesunięte na 11 kwietnia, następnie na 9 maja, a teraz na 13 czerwca.

W wyborach Miejska Komisja Wyborcza w Ciężkowicach zarejestrowała czterech kandydatów: Roberta Figasa, lokalnego przedsiębiorcę, prezesa klubu piłkarskiego Ciężkowianka Ciężkowice; Michała Koralika, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach i sołtysa miejscowości Falkowa; Stanisława Kuropatwę, radnego powiatu tarnowskiego oraz Dorotę Mazur, prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne.

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
16-06-2021
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych