zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki: Rodzinne firmy meblowe odnoszą coraz większe sukcesy na świecie

12:15, 09.02.2018;   autor: akune;   źródło: PAP

– W ciągu kilku lat jest „w zasięgu ręki” pierwsze miejsce polskiej branży meblowej w Europie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty w firmie meblarskiej Telmex w Piszu.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu składa w piątek wizytę w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie), w ramach której odwiedził zakład Telmex, produkujący meble głównie na potrzeby koncernu IKEA.

Podczas krótkiej konferencji prasowej w tym zakładzie Morawiecki podkreślał, że polskie rodzinne firmy meblowe odnoszą coraz większe sukcesy na całym świecie, a "branża meblowa jest naszą branżą eksportową numer jeden".

– Chciałbym pogratulować wszystkim polskim producentom mebli – powiedział. – Jesteśmy na dobrej drodze, by likwidować bariery rozwojowe, zależy nam na tym, by ekspansja polskich firm na Europę i na świat była jak najsilniejsza – dodał.

Zdaniem premiera pierwsze miejsce polskiej branży meblowej w Europie „jest w zasięgu ręki w ciągu kilku lat”.

Morawiecki dodał, że o ile można sobie wyobrazić życie bez samochodu i telewizora, „bez stołu i krzesła ciężko sobie wyobrazić”.
Premier rusza w Polskę. Osobista inicjatywa Morawieckiego
 
 
 
...
 
Zakład produkcji mebli Telmex

Piski zakład, który zatrudnia ponad 300 osób, produkuje meble głównie na potrzeby koncernu IKEA.

Zakład należy do wielozakładowej firmy z polskim kapitałem, która poza produkcją mebli zajmuje się też przetwarzaniem biomasy energetycznej oraz działalnością TLS (transport, spedycja, magazynowanie).

Po południu premier Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Premier Morawiecki: chcę skorzystać z doświadczeń seniorów, by wspólnie budować lepszą Polskę