zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki spotka się z klubami i kołami parlamentarnymi

09:02, 29.11.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna, w związku z tymi zagrożeniami o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z klubami i kołami parlamentarnymi – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

„Sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna. Potwierdzają to konkluzje z rozmów z przywódcami europejskimi, z którymi spotkał się premier Mateusz Morawiecki. W związku z tymi zagrożeniami o 15:00 odbędzie się spotkanie premiera z klubami i kołami parlamentarnymi” – poinformował Müller we wpisie na Twitterze.

Szef rządu w minionym tygodniu odbył serię spotkań z europejskimi liderami, z którymi rozmawiał o aktualnych zagrożeniach geopolitycznych, w tym sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Premier Morawiecki swój objazd po Europie rozpoczął w minioną niedzielę i do piątku odwiedził dziewięć stolic i spotkał się z 11 europejskimi przywódcami, m.in. premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz kanclerz Niemiec Angelą Merkel.


Premier Morawiecki spotka się w poniedziałek z przedstawicielami klubów opozycyjnychSejmowa komisja zajmie się poprawkami Senatu do ustawy o ochronie granicy
Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.


Premier w mediach społecznościowych o wywiadzie dla agencji dpa: Tłumaczę stanowisko w kluczowych kwestiach
Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek rządu. Następnie Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.


Premier Morawiecki dla dpa o kryzysie na granicy z Białorusią, Nord Stream 2 i reparacjach