zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki: Stoimy przed czterema wielkimi wyścigami

07:37, 13.01.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Polska stoi przed czterema wielkimi wyścigami: gospodarczym, o wartości, o pamięć oraz „o duszę wspólnoty” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielę podczas noworocznego spotkania opłatkowego PiS w Rzeszowie.


Podziel się:   Więcej

Premier przekonywał zwolenników PiS, którzy licznie zgromadzili się w Filharmonii Podkarpackiej, że zeszłoroczne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych trzeba uzupełnić zwycięstwem w wyborach prezydenckich, a sukcesy partii, a także całej Polski nie miałyby miejsca bez wkładu prezydenta Andrzeja Dudy.

Podkreślił, że PiS stawia przed sobą wielkie cele na tę kadencję. – Stoimy przed czterema wielkimi wyścigami – mówił. Pierwszy z nich to wyścig gospodarczy, „o lepszą, sprawiedliwszą gospodarkę”, który będzie odbywał się w ramach rewolucji cyfrowej oraz ekologicznej. Ocenił, że od tego, jak Polska wykorzysta obie te rewolucje, będzie zależał rozwój gospodarki w najbliższych dekadach.

Drugim wyścigiem jest wyścig o wartości – takie jak rodzina, prawo, praworządność czy wiara. – Wartości są fundamentem, na którym można nadbudowywać kolejne piętra – powiedział premier.

– Trzeci wyścig to wyścig o pamięć, który jest ważny dla utrzymania azymutu na przyszłość – wyliczał Morawiecki. Wskazał, że od tego, kto wygra wyścig o pamięć, zależy, „czy będziemy wciskani w przestrzeń wspólników-zbrodniarzy (...), czy będziemy nosić głowę wysoko jako spadkobiercy wspaniałych bohaterów z czasów najstraszliwszej II wojny światowej”.

Podkreślił, że Polska będzie „walczyć o prawdę”. Ocenił, że polska akcja dotycząca informacji o tym, kto rozpoczął II wojnę światową, była dowodem na skuteczność dotychczasowych działań władz.

Czwartym wyścigiem jest „wyścig o duszę naszej wspólnoty, ducha narodu polskiego, który został okrutnie przetrącony podczas II wojny światowej”. Morawiecki wyjaśnił, że chodzi budowę wspólnoty celów, walkę o tożsamość, o tradycję i jednocześnie nowoczesność.

Premier wskazał, że łączenie tych dwóch ostatnich cech „świetnie wychodzi Podkarpaciu”. – Dajecie przykład całej Polsce, dlatego też z radością mogę patrzeć na wyniki, które były tutaj podczas ostatnich wyborów do parlamentu – mówił.

PiS w dwóch podkarpackich okręgach wyborczych uzyskał w ostatnich wyborach parlamentarnych ponad 60 proc. poparcia.


Prezydent: Ufam, że rozpoczynający się rok przyniesie kolejne osiągnięcia w wielu dziedzinach
 
 
 
...
 
„Możemy dalej zmieniać Polskę”

Morawiecki zapewnił, że regiony wschodnie mogą nadal liczyć na wsparcie rządu, m.in. z zakresie rozbudowy infrastruktury. Zaznaczył przy tym jednak, że potrzebna jest do tego „jedność wizji i wspólnota celów”. – Taką jedność wizji i wspólnotę celów może dać tylko zwycięstwo naszego prezydenta Andrzeja Dudy – mówił.

W ocenie Morawieckiego tylko zwycięstwo Dudy zagwarantuje, że następne lata będą równie udane, jak minione cztery.

– Możemy dalej zmieniać Polskę, aby była sprawiedliwa, równa dla wszystkich, praworządna dla wszystkich, żeby była ojczyzną, z której wszyscy będziemy dumni i w której wszyscy będą szczęśliwi – mówił szef rządu w Rzeszowie.

Po spotkaniu premier Morawiecki przełamał się opłatkiem z uczestnikami wydarzenia.


Premier: Postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
25-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych