zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki w Brukseli. Rozmowy o budżecie i Baltic Pipe

11:02, 15.04.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Drugi dzień wizyty w Brukseli premier Mateusz Morawiecki rozpoczął od rozmowy z komisarzem ds. budżetu Guentherem Oettingerem. Następnie szef polskiego rządu weźmie udział w uroczystości podpisania porozumienia dotyczącego dofinansowania budowy gazociągu Baltic Pipe z unijnego programu „Łącząc Europę”.


Podziel się:   Więcej

Spotkanie z komisarzem ds. budżetu to kontynuacja rozmów o przyszłych wydatkach Wspólnoty po 2020 r. W niedzielę premier rozmawiał o pieniądzach na rolnictwo, dziś o puli funduszy strukturalnych.

– Czyli na infrastrukturę drogową, kolejową, ale również w szerszym zakresie na projekty związane ze służbą zdrowia, czy wiele innych inwestycji. Trzeba w najlepszy z możliwych sposobów przygotować ten ostatni etap negocjacji – powiedział premier szefa rządu.

Rokowania między krajami członkowskimi w sprawie unijnego budżetu po 2020 r. miały się początkowo zakończyć jesienią, ale są wątpliwości, by to było możliwe.


Parlament Europejski przeciwny cięciom w polityce spójności
Podpisanie umowy na dofinansowanie budowy Baltic Pipe

Po tych rozmowach, jeszcze przed południem, premier weźmie udział w uroczystości podpisania umowy na dofinansowanie budowy gazociągu Baltic Pipe. – Udało się nam wynegocjować bardzo dobrą umowę w obszarze energetycznym – skomentował premier.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, która ma zagwarantować nową trasę dostaw gazu na europejski rynek i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Danii, Polsce i innym krajom Europy Środkowo-Wschodniej, oraz państwom bałtyckim. Umożliwi bowiem przesył błękitnego paliwa ze złóż w Norwegii do Danii i Polski, a także do odbiorców w sąsiednich krajach.Baltic Pipe coraz bliżej. W poniedziałek podpisanie porozumienia ws. finansowania projektu

Kalendarz transmisji

Grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
14-12-2019
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych