zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier Morawiecki zaprezentuje Krajowy Plan Odbudowy

07:22, 26.02.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentuje w piątek Krajowy Plan Odbudowy; program zostanie przekazany do konsultacji społecznych – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W grudniu ubiegłego roku przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek państw członkowskich po epidemii koronawirusa.

W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie Krajowy Plan Odbudowy (KPO), który musi przygotować każde państwo członkowskie.


Premier: Polsce udało się przeforsować wszystkie warunki ws. budżetu UE

– W piątek premier Mateusz Morawiecki zaprezentuje - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - Krajowy Plan Odbudowy. Program zostanie przekazany do konsultacji społecznych – poinformował zecznik rządu.


Premier: Powiódł się nasz plan uzyskania wyjątkowego budżetu unijnego
"Dużą konferencję" na temat Krajowego Planu Odbudowy zapowiadał w czwartek w Sejmie również wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Przekazał, że odbędzie się ona o godzinie 14.30. Aby możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy, ratyfikacji przez parlamenty narodowe wymaga decyzja o zwiększeniu zasobów własnych UE. W minionym tygodniu rząd zajmował się projektem ustawy o ratyfikacji decyzji dotyczącej unijnego Funduszu Odbudowy, ale go nie przyjął. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki, toczyła się na ten temat dyskusja.


Premier: W tym roku Polska wróci na ścieżkę dynamicznego wzrostu

Premier powiedział we wtorek, że w procesie ratyfikacji "jesteśmy wraz z kilkunastoma krajami na początku całej tej drogi, uzgodnień politycznych, uzgodnień na szczeblu rządowym i na koniec ratyfikacji po stronie parlamentu".


Premier: W Polsce mamy jedną z najpłytszych recesji na świecie

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych