zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier nadal ma zaufanie do Dworczyka; nadal prowadzi on program szczepień

13:38, 01.04.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił w czwartek, że premier Mateusz Morawiecki nadal ma zaufanie do pełnomocnika rządu ds. szczepień, szefa KPRM Michała Dworczyka i tego jak prowadzi on program szczepień.


Podziel się:   Więcej

W czwartek rano szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk poinformował, że dla osób w wieku 40–59 lat, które wypełniały od stycznia formularz deklarując gotowość do zaszczepienia się, zostały wystawione e–skierowania i otworzono możliwość do rejestracji na konkretny termin szczepienia. Jak podał to grupa licząca ponad 600 tys. osób.
>
Przyznał jednocześnie, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40–59 lat rejestrowały się na kwietniowe terminy szczepień. Dlatego – jak mówił – na kilka godzin zostaje wstrzymana rejestracja; potem do każdej takiej osoby zadzwoni konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.
>
Müller podczas późniejszej rozmowy w Radiu Dla Ciebie dopytywany czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje, po tym co się wydarzyło w czwartek, odparł, że jeśli Polska realizuje program szczepień „w jeden z najbardziej efektywnych sposobów w całej Europie, to ostatnią rzeczą, o której można myśleć, to jakiekolwiek wyciąganie negatywnych konsekwencji wobec osób, które prowadzą program szczepień”.
>
Podkreślił, że spośród największych krajów europejskich, Polska jest w absolutnej czołówce.

„Wypada nam przeprosić za ten systemowy błąd”. Będą nowe terminy szczepień dla 40-latków
– W tej chwili trzeba wyciągnąć wnioski z błędu, który się pojawił i one zostaną niezwłocznie dzisiaj jeszcze wyciągnięte i poprawione – oświadczył Müller.
>
Rzecznik rządu przyznał, że jeśli chodzi o kwestie związane z uruchomieniem rejestracji, to „być może trzeba było wcześniej jeszcze raz poinformować dokładnie o tych zasadach, które były wiele tygodni temu przekazane”.
>
Müller pytany, czy premier Mateusz Morawiecki nadal ma zaufanie do ministra Dworczyka i tego jak prowadzi on program szczepień, odparł: – Tak, oczywiście.
>
– Minister Dworczyk od samego początku wykonuje bardzo dobrą pracę, jeżeli chodzi o program szczepień. Dzięki jego pracy oraz wszystkich osób zaangażowanych w zespole ds. szczepień, Polska ma właśnie taki a nie inny w tej chwili efekt szczepień, czyli bodajże na ten moment jesteśmy drugim krajem spośród największych krajów UE, co do efektywności tego programu – powiedział rzecznik rządu.
>
Müller przypomniał ponadto, że o godz. 13.30 odbędzie się konferencja prasowa Dworczyka, na której minister ma mówić szczegółowo o dalszych działaniach związanych z programem szczepień.

Niedzielski: Musimy zwiększyć liczbę zaszczepionych

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
23-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych