zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: należy zastanowić się, jak sprawić, by abonament RTV był powszechnie płacony

11:13, 05.09.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

W przyszłości należy zastanowić się, jak spowodować by abonament RTV na poziomie niskim, lecz dość powszechnym, był płacony przez tych, którzy korzystają z radioodbiorników i telewizorów - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu był pytany w wywiadzie dla money.pl, czy abonament RTV zostanie zlikwidowany.

– Abonament RTV jest płacony przez niewielką liczbę mieszkańców, tych którzy płacą ten abonament, dlatego rzeczywiście w przyszłości należy zastanowić się, jak spowodować żeby on był na poziomie niskim ale dość powszechnym płacony przez tych, którzy korzystają z radioodbiorników, z telewizji. Ale dzisiaj nie ma planów przebudowy żadnej, takiej bardzo konkretnej, jeśli chodzi o RTV - powiedział premier.

– My z budżetu dla radia i telewizji przekazujemy słuszne i sprawiedliwe rekompensaty. Nasi poprzednicy chcieli zdołować radio publiczne i telewizje publiczną, które są ważne dla przekazywania misji publicznej. TVP Kultura, TVP Historia, programy, teatr telewizji jest chwalony nawet przez naszych konkurentów - dodał.

Uwagę dziennikarza, że jeszcze w „Wiadomościach” powinno być „troszkę bardziej rzetelnie”, premier odparł: „proszę się przyjrzeć wiadomościom TVN, wtedy porozmawiamy”.

Na komentarz prowadzącego, że TVN to „prywatny podmiot i może robić co chce”, szef rządu zareagował wskazując, że „wszyscy podlegają pewnym regułom obiektywizmu i pewnej uczciwości przedstawiania faktów”.

– Generalnie rzecz ujmując misja publiczna radia i telewizji jest pewnym dobrem publicznym, dlatego rekompensujemy te ubytki z abonamentu, które na skutek działań naszych poprzedników nastąpiły – dodał.

Senat za rekompensatą dla publicznej radiofonii i telewizji

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
07-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych