zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Naszym celem jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie

15:49, 15.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Naszym podstawowym celem, naszym celem celów jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie, kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki po powołaniu jego rządu.


Podziel się:   Więcej

– Służba Rzeczpospolitej to zaszczyt nieporównywalny z niczym innym, to jedna z największych rzeczy. Odwaga, determinacja i przywiązanie do ojczyzny to takie wartości, których najbardziej potrzebujemy przy naprawie Rzeczpospolitej, poprawie losu naszych rodaków, to wartości, o których mówił prezydent Lech Kaczyński – powiedział Morawiecki podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

– Naszym podstawowym celem, naszym celem celów, jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie, kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali, a wszyscy, którzy w Polsce mieszkają będą się czuli tutaj dobrze, będą się czuli szczęśliwi – dodał szef rządu.

– Polska jest i będzie wielką rzeczą, najważniejszą dla nas wszystkich, dla wszystkich Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości powołania nowego rządu.Prezydent powołał nowy rząd Mateusza Morawieckiego
 
 
 
...
 
„Polska jest i będzie wielką rzeczą, najważniejszą dla nas wszystkich”

– Tak jak ślubowanie, przysięga, kojarzą się z rycerskością, tak my będziemy się kierowali szlachetnością przy podejmowaniu naszych decyzji, przy wszystkich naszych działaniach, naszych czynach, które mają doprowadzić do silniejszej, piękniejszej Rzeczypospolitej – powiedział Morawiecki.

Premier podkreślił, że dewizą rządu „jest i będzie Polska, która jest wielką rzeczą, najważniejszą rzeczą dla nas wszystkich, dla wszystkich Polaków”. Podziękował za okazane zaufanie wszystkim rodakom, którzy w wyborach potwierdzili „kierunek zmian, działań, naprawy Rzeczypospolitej”, prowadzonych przez rząd PiS. – To zaufanie niezwykle zobowiązuje – zapewnił.

Zakończył swoje wystąpienie słowami premiera II Rzeczypospolitej Jędrzeja Moraczewskiego. – +Pragniemy poprawiać los milionów ludzi, prostować drogi dla Polaków i spełniać wolę narodu+, tak właśnie pragniemy i tak właśnie będziemy czynić – zadeklarował Morawiecki.Prezydent do ministrów: Drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych