zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Nawet sto głosów może zadecydować, czy będziemy mogli reformować Polskę

21:20, 10.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Wierzę, że bardzo wielu ludzi weźmie udział w wyborach, bo są one najbardziej zasadnicze w ciągu ostatnich 30 lat; wybieramy między dwoma zupełnie innymi modelami rozwoju polityki społecznej i podejścia do polityki międzynarodowej – powiedział w czwartek w TVP info premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier pytany był na antenie TVP info o sondaże, które pokazują, że elektorat PiS jest mniej zmobilizowany, niż elektorat Koalicji Obywatelskiej.

– To jest niepokojące rzeczywiście, bo nasze programy społeczne są bardzo szerokie, ich cechą charakterystyczną jest powszechność. One dotyczą każdego człowieka, ale też często są uważane już za coś, co z całą pewnością zostało przeprowadzone przez PiS i niektórzy mogą myśleć, że to będzie kontynuowane – mówił Morawiecki.

Dodał, że rząd PiS jest jedyną gwarancją na utrzymanie tych programów. – Ponieważ pokazujemy, że polityka opiera się na wiarygodności. I dajemy tą gwarancję kontynuacji i rozwoju tych programów. Tak jak mówimy o 13 i 14 emeryturze po to, żeby ulżyć w doli i niedoli emerytów rencistów – mówił premier.


„Nasze głosy zdecydują o Polsce”. Prezydent zachęca do udziału w wyborach
 
 
 
...
 
„Każdy głos jest ważny”

Szef rządu apelował też o udział w wyborach parlamentarnych. – Każdy głos jest ważny, każde sto głosów jest ważne. To może zadecydować o tym, czy będziemy mogli reformować Polskę w duchu solidarności – podkreślił premier.

– Namawiajmy wszystkich, żeby w niedzielę rzeczywiście zagłosować. Mnie to zawsze niepokoiło, że na przykład w wyborach do Parlamentu Europejskiego 5 lat temu frekwencja była poniżej 25 procent. To rzeczywiście świadczyło o tym, że sporo ludzi nie wierzyło w sens wyborów. Dzisiaj wierzę w to, że bardzo wiele ludzi pójdzie do wyborów jednocześnie mając na uwadze to, że to są wybory najbardziej zasadnicze w ciągu ostatnich 30 lat – mówił Mateusz Morawiecki.

– Wybieramy między dwoma zupełnie innymi modelami rozwoju polityki społecznej, podejścia do polityki międzynarodowej – dodał szef rządu.


Głos ważny – jeden znak X na karcie do Sejmu; jeden X – do Senatu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
20-02-2020
  • Rozpoczęcie czwartej konferencji z cyklu „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości”
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych