zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Nie ma ważniejszej sprawy dla nas niż polskie rolnictwo

23:31, 16.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Nie ma ważniejszej sprawy dla nas, dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, niż polskie rolnictwo – oświadczył w czwartek wieczorem w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier Mateusz Morawiecki podczas debaty nad wnioskiem PSL o odwołanie ministra rolnictwa Grzegorza Pudy przypomniał, że wynegocjowano 34,5 mld euro unijnych środków dla polskiej wsi i rolnictwa. – To najwyższa kwota naszej obecności w UE – wskazał.

Morawiecki mówił też o tym, że oczywiście na polskiej wsi nadal jest dużo spraw do załatwienia, ale też wiele już zrobiono.

Nie ma ważniejszej sprawy dla nas, dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy niż polskie rolnictwo – oświadczył premier.

Szef rządu podkreślił przy tym, że „zdaje sobie sprawę jak wiele rzeczy jest do naprawienia, z jak wielkimi problemami się borykamy”, ale w ogromnej większości są to problemy odziedziczone się po poprzednich rządach.


W Sejmie debata nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa
 
 
 
...
 
Premier zwrócił także uwagę, że jego rząd m.in. przez uszczelnienie systemu podatkowego, zbudował stabilny system i teraz jest wystarczająca ilość środków na rekompensaty za utracone dochody.

Wspomniał tutaj problemy rolników z ASF. Zwrócił też uwagę na fundusze, które trafiły do rolników, którzy utracili dochody przez ptasią grypę.Puda do opozycji: Opieracie się na zmanipulowanych doniesieniach prasowych
– Jesteśmy z rolnikami na dobre i na złe. Jesteśmy z nimi w tych czasach pięknych jak np. dożynki, ale jesteśmy też wtedy jak rolnikom zalewa pola, kiedy tracą jabłka po gradobiciu, czy jest susza dziesiątkuje ich plony – zapewnił Morawiecki.


PSL: Na polskiej wsi jest rozpacz, minister Puda ignoruje problemy rolnictwa

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
16-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych