zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień

14:47, 01.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień; tarcza antykryzysowa ma pomóc przedsiębiorcom utrzymać pracowników – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w oświadczeniu opublikowanym w środę na Facebooku.


Podziel się:   Więcej

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do właścicieli firm i ich zarządów o zaznajomienie się z elementami tarczy antykryzysowej.

Zadeklarował, że „przedstawiciele jego rządu są do dyspozycji przedsiębiorców”.

Szef rządu podziękował za liczne głosy wsparcia ze środowiska polskiego biznesu, które świadczą o tym, że przedsiębiorcy chcą walczyć o miejsca pracy „ramię w ramię ze swymi pracownikami”.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że dla polskiej gospodarki nastał czas wielkich wyzwań. – Wirus uderzył nie tylko w nasze zdrowie lecz właśnie w gospodarkę. Celem tarczy antykryzysowej jest pomoc dla polskich firm, by mogły przetrwać ten najtrudniejszy czas – zaznaczył.

Premier podkreślił że pakiet finansowy wart ponad 200 mld zł - około 10 proc. PKB „to największa skala pomocy w historii współczesnej Polski”.


Prezydent podpisał ustawy składające się na tarczę antykryzysową
– W interesie całej gospodarki jest utrzymanie ciągłości działania firm i zatrudnienia – powiedział premier. Dodał, że przede wszystkim musimy utrzymać miejsca pracy.

– Nie możemy dopuścić do nakręcenia spirali zwolnień. Dlatego udzielimy wsparcia finansowego dla firm skonstruowanego w taki sposób, by opłacało się utrzymać pracowników – podkreślił.

By przezwyciężyć kryzys, musimy działać razem –oświadczył szef rządu. "Wierzę w polskich przedsiębiorców, wierzę w pracowników i wierzę w nas - Polaków. Wyjdziemy z tego kryzysu – podkreślił premier.


Senat przyjął z poprawkami tzw. tarczę antykryzysową

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych