zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: nikt z poszkodowanych w tragedii w Szczyrku nie zostanie bez należytej pomocy i opieki

13:29, 05.12.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Łączę się w bólu z rodzinami, które utraciły swoich bliskich w tragedii w Szczyrku; zapewniam, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez należytej pomocy i opieki – napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował w czwartek przed południem, że znaleziono kolejne dwie ofiary wybuchu gazu w Szczyrku. W sumie w eksplozji zginęło osiem osób; wśród ofiar wybuchu gazu jest czworo dorosłych i czworo dzieci - poinformował wojewoda. Do wybuchu doszło w środę wieczorem, około godz. 18.30. W budynku było prawdopodobnie osiem osób.

„Łączę się w bólu z Rodzinami, które utraciły swoich bliskich w tragedii w Szczyrku. Jestem na bieżąco informowany o przebiegu akcji ratowniczej przez Jarosława Wieczorka. Zapewniam wszystkich, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez należytej pomocy i opieki. Oczekuję pełnego raportu o przyczynach tej tragedii od służb ratowniczych – napisał na Facebooku szef rządu.

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) poinformowała w nocy ze środy na czwartek, że „najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System”.

PGS przekazała, że „roboty budowlane nie dotyczyły systemu gazowniczego, ani nie były wykonywane na zlecenie spółki gazownictwa”. – Nie były także nadzorowane przez specjalistów gazownictwa - wskazano. Spółka przekazała, że powołano specjalną komisję, która zbada bezpośrednią przyczynę uszkodzenia gazociągu, wynik jej prac powinien być znany w ciągu doby od momentu rozpoczęcia prac ekspertów.

„Żadna myśl, słowo czy gest, nie potrafią oddać rozpaczy”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
27-02-2020
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych