zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier o ataku hakerskim na skrzynkę Dworczyka: To nauczka dla całej klasy politycznej

11:56, 14.06.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Program Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce; rząd PiS koncentruje się na dwóch aspektach: pracy i infrastrukturze – powiedział w poniedziałek w Węgrowie premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Jak poinformował w zeszłym tygodniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk doszło do ataku hakerskiego na skrzynkę mailową i media społecznościowe jego i jego żony.

Premier był pytany w poniedziałek o tę sprawę podczas briefingu w Węgrowie w woj. mazowieckim. Jak powiedział, wiele wskazuje na to, że był to atak hakerski skierowany ze wschodu.

To lekcja, to nauczka, którą cała polska klasa polityczna powinna wziąć sobie do serca i popatrzeć na to, co, kto w jaki sposób używa i jakie są zabezpieczenia – zaznaczył premier.

Zdaniem Morawieckiego jest to „nowe oblicze współczesnej wojny”. – W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z atakami różnego rodzaju: atakami hybrydowymi, cyfrowymi – wskazał.

Szef rządu dodał, że doszło do przejęcia szeregu skrzynek mailowych założonych na portalu Wirtualna Polska. – To jest sytuacja bardzo niedobra i mam nadzieję, że skłoni wszystkich obywateli do tego, aby bardzo skrupulatnie dbali o przestrzeganie higieny zasad bezpieczeństwa w sieci – powiedział Morawiecki.


Atak na skrzynkę mailową Dworczyka. Nie było tam informacji niejawnych
Dworczyk we wtorek w nocy oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.

Podkreślił jednocześnie, że „w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny".

– Informuję również, że oświadczenie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych na koncie mojej żony jest sfabrykowane i zawiera nieprawdziwe treści – dodał minister.


Szrot o ataku hakerskim na konto Dworczyka: Działanie wrogie wobec Polski

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych