zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier o pandemii: Szukamy scenariuszy jak najmniej bolesnych dla społeczeństwa i gospodarki

08:35, 03.08.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Jeśli będą potrzebne dodatkowe restrykcje w związku z drugą falą koronawirusa, to można zastosować różne schematy; wciąż pracujemy w zespołach antykryzysowych szukając scenariuszy jak najmniej bolesnych dla społeczeństwa i gospodarki – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.


Podziel się:   Więcej

Premier mówiąc o sytuacji związanej z pandemią zaznaczył, że tzw. druga fala koronawirusa na jesieni jest bardzo prawdopodobna, ale podkreślił, że Polacy są mądrzejsi o doświadczenia z marca, kwietnia i maja.

– Jeśli będą potrzebne dodatkowe restrykcje, to możemy zastosować bardzo różne schematy. Wciąż intensywnie pracujemy w zespołach antykryzysowych szukając scenariuszy jak najmniej bolesnych, przede wszystkim dla naszego zdrowia i społeczeństwa, ale również i dla gospodarki. Na przykład bardzo chcemy, by dzieci i młodzież wróciły do szkół – powiedział.
Poinformował, że poprosi ponownie dyrektorów szkół i samorządowców o odpowiednie przygotowanie pomieszczeń szkolnych.


Müller: Będą wytyczne dla placówek oświatowych ws. potencjalnego ograniczenia kształcenia
Premier zaznaczył, że nawet jeśli będą potrzebne dodatkowe obostrzenia, to „ma głębokie przekonanie, że będą miały one łagodniejszy charakter i będą mniej dotkliwe z gospodarczego punktu widzenia".

Podkreślił, że w obecnej, trudniej sytuacji czekają nas ogromne wyzwania w dziedzinie budżetu państwa, inwestycji publicznych i tworzenia miejsc pracy oraz warunków do dobrego wzrostu gospodarczego.


Rzecznik rządu: Organy państwowe będą weryfikowały, czy są przestrzegane limity

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych