zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier o wyborach prezydenckich: Trzeba zabiegać o głos każdego Polaka

09:13, 20.01.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Trzeba zabiegać o głos każdego Polaka. Musimy dotrzeć do ludzi, jeszcze ciężej pracować, bo najwyraźniej część naszego elektoratu się zdemobilizowała – stwierdził w wywiadzie dla „Do Rzeczy” premier Mateusz Morawiecki, pytany w kontekście wyborów prezydenckich o wnioski płynące z ostatniej kampanii parlamentarnej.


Podziel się:   Więcej

„Powiem krótko i bez filozofowania: trzeba zabiegać o głos każdego Polaka. Zwycięstwo, które odnieśliśmy jesienią jest bezprecedensowe. To ponad 8 mln głosów i pierwszy raz w drugiej kadencji partia uzyskuje samodzielna większość. Rekordowy procent głosów do Sejmu. To bardzo budujące i jestem wdzięczny rodakom za zaufanie‘ – powiedział Morawiecki.

Na uwagę, że oczekiwania, jeśli chodzi o przewagę w Sejmie, a zwłaszcza w Senacie były większe, premier stwierdził, że „duża fala”, która niosła PiS w 2019 r. była „tak wysoka, że zdemobilizowała część elektoratu”.

„I tu upatruję zadania, wyzwania i ryzyko związane z wyborami prezydenckimi. Musimy zmobilizować naszych wyborców i pokazać rodakom, że tyko wygrana Andrzeja Dudy gwarantuje kontynuację coraz lepszego życia na co dzień” – powiedział.

„Musimy dotrzeć do ludzi, jeszcze ciężej pracować, bo najwyraźniej część naszego elektoratu się zdemobilizowała. To współpraca, a nie kłótnia na linii rząd-prezydent pozwala, by zobowiązania zamieniać na decyzje i czyny. Czy mielibyśmy 500+, godną stawkę za godzinę pracy, obniżkę wieku emerytalnego, gdyby pomiędzy rządem a prezydentem były kłótnie i awantury? Nie” – dodał.


Rzecznik rządu: premier wesprze Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
22-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych