zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Pandemia uświadomiła jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia

09:54, 17.05.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Pandemia uświadomiła nam jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia. Nie można tego osiągnąć bez zasilenia dodatkowymi środkami – powiedział w Rykach w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu w ramach promowania rozwiązań Polskiego Ładu odwiedzi w poniedziałek województwo lubelskie oraz podkarpackie.

Pierwszy punkt na tej trasie to Szpital Powiatowy w Rykach. Zarówno burmistrz Ryk, Jarosław Żaczek, jak i starosta Rycki Dariusz Szczygielski dziękowali premierowi za pomoc w obudowie tej placówki.

– Dziękujemy za wszelką pomoc. Dzięki pana pomocy również ten szpital mógł się na nowo odbudować – zaznaczył burmistrz.

Premier powiedział, że pandemia na całym świecie uświadomiła, jak ważna jest przebudowa systemu ochrony zdrowia. – Pandemia uświadomiła nam wszystkim, można powiedzieć na całym świecie, jak ważna jest przebudowa służby zdrowia – powiedział. Dodał, że w Unii ruszają prace nad jej gruntowną przebudową.

– Nie ma dobrej służby zdrowia bez zasilenia jej dodatkowymi środkami. Zjednoczona Prawica wypracowała nowe środki już w poprzednich kilku latach. Dowodem tego jest ten szpital (Szpital Powiatowy w Rykach – PAP). Przeznaczyliśmy z górą 40 miliardów złotych więcej w ciągu pięciu lat na naprawę służby zdrowia, ale to wszystko jest ciągle za mało – powiedział.


Premier: Polski Ład wyrasta z autentycznego programu solidarności
Szef rządu dodał, że rząd chce nadal poprawiać jakość ochrony zdrowia, kształcić nowe kadry medyczne, by ułatwić dostęp do specjalistów.

– To jest jeden z głównych obszarów naprawy służby zdrowia - udostępnienie w szerokim zakresie wizyt u specjalistów. To jedna z bolączek, wąskich gardeł, które będziemy starali się jak najszybciej zaadresować – powiedział.


W tym tygodniu rząd zajmie się projektami Polskiego Ładu
Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.


Premier rusza w trasę po Polsce. Będzie promować Polski Ład

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
01-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych