zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu

03:48, 04.12.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne. Powołanie pełnomocnika ds. demografii to kolejny krok w kierunku lepszej przyszłości polskich rodzin – podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier powołał we wtorek Barbarę Sochę na pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej. Jej zadaniem – jak informowała kancelaria premiera – ma być przygotowanie strategii demograficznej, której celem będzie zwiększenie dzietności i promocja tradycyjnego modelu rodziny.

Szef rządu do powołania Sochy odniósł się w krótkim materiale wideo, opublikowanym na jego oficjalnym koncie na Facebooku.

– Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu – zaznaczył. Przypomniał o programach wprowadzonych przez PiS, w tym 500 Plus, o emeryturach dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci czy o corocznej wyprawce szkolnej w wysokości 300 zł na każde dziecko.– Wierzymy, że tylko praca na rzecz rodzin pozwoli nam przezwyciężyć wyzwania demograficzne, z jakimi mierzą się dziś wszystkie nowoczesne społeczeństwa. Oddajemy sprawy polskich rodzin w najlepsze ręce – powiedział szef rządu, informując o powołaniu Sochy.

Barbara Socha – jak poinformował w komunikacie resort rodziny – była wcześniej dyrektorem komunikacji, rzecznikiem prasowym i dyrektorem ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach z zakresu bankowości i polityki gospodarczej oraz Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie skończyła dziennikarskie studia podyplomowe. Od czerwca 2018 r. zajmowała się także m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych w Fundacji Mama i Tata. Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch 4 Marca.


Magdalena Biejat przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych