zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli

18:51, 17.09.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek oraz ochrona symboli i obiektów katolickich nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski - podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu we wpisie na Facebooku odniósł się do niedawnej sprawy pobicia księdza na szczecińskich Pomorzanach.

– Rozmawiałem z księdzem Marcinem z parafii pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach, który w środę trafił do szpitala z powodu ciężkiego pobicia. Duchowny padł ofiarą agresji mężczyzny, który wcześniej zniszczył krzyż w świątyni. Gdy ksiądz Marcin stanął w obronie kościoła i symboli wiary - został dotkliwie pobity. Na szczęście sprawca jest już w rękach Polskiej Policji i mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara - napisał Morawiecki.

Według niego to tylko jeden z przykładów coraz częstszych przypadków przemocy wobec księży i katolików oraz aktów wandalizmu i bezczeszczenia świątyń w naszym kraju.

– Chciałbym stanowczo podkreślić, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania - podkreślił premier.


– Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek i ochrona symboli i obiektów katolickich, nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski - oświadczył Morawiecki.

Do pobicia księdza i znieważenia krzyża miało dojść w środę. Sprawą zajmuje się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany w tej sprawie został 33-letni mężczyzna.

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych