zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier po spotkaniu z Caseyem Neistatem: Przyszłość gospodarki zależy od młodych ludzi

15:41, 07.12.2018;   autor: akune;   źródło: PAP

Mamy podobne odczucia – przyszłość polskiej i światowej gospodarki zależy od młodych, kreatywnych i odważnych ludzi – napisał w piątek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu ze znanym amerykańskim youtuberem Caseyem Neistatem.


Podziel się:   Więcej

Premier podkreślił, że chodzi o młodych ludzi, którzy są „gotowi przełamywać ograniczenia, a do pracy w biznesie podchodzą jak artyści”. „Dla nich – sky is the limit!” – zaznaczył we wpisie.

Casey Neistat jest amerykańskim youtuberem, vlogerem oraz współzałożycielem aplikacji społecznościowej Beme. Jego konto na YouTube subskrybuje 10 mln użytkowników. Największą sławę zyskał dzięki filmowi, w którym leciał pierwszą klasą z Nowego Yorku do Dubaju za 21,6 tysięcy dolarów. To wideo miało 25,6 mln odtworzeń.

Internetowy celebryta z USA przebywa w Warszawie na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej. Jest kolejnym gościem projektu „100x100”.

„100x100” to projekt Polskiej Fundacji Narodowej pomyślany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji rocznicy fundacja, w celu promowania Polski za granicą, zaprosi do naszego kraju sto wpływowych, znanych i szanowanych na całym świecie postaci życia publicznego: artystów, aktorów, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców, liderów opinii.

Do tej pory w Polsce gościł m.in. utytułowany były fiński kierowca wyścigowy, dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Hakkinen, bokser David Haye – mistrz świata organizacji WBA w wadze ciężkiej oraz federacji WBC, WBA i WBO w kategorii junior ciężkiej, oraz amerykański inżynier i wynalazca, współzałożyciel Apple Steve Wozniak.


Morawiecki: polski biznes rośnie w siłę


Premier Morawiecki: Chcemy rozwijać gospodarkę innowacyjną