zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier podpisał decyzję wyznaczającą Aleksandrę Dulkiewicz do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska

08:32, 17.01.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– W środę wieczorem premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzję wyznaczającą do pełnienia funkcji prezydenta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk poinformował w czwartek w radiowej Trójce, że w środę „w godzinach wieczornych premier podpisał decyzje wyznaczając do pełnienia funkcji prezydenta miasta Aleksandrę Dulkiewicz". – W związku z tym od tego momentu do następnych wyborów będzie pełniła taką funkcję – podkreślił.

Jak dodał, „formalnościom stało się zadość”. – Wieczorem dokumenty dotarły do KPRM, a pan premier wieczorem złożył podpis na tej decyzji – zaznaczył szef KPRM.

W środę komisarz wyborczy w Gdańsku podpisał postanowienie o wygaśnięciu mandatu Adamowicza. Decyzja o mianowaniu p.o. prezydenta miasta oraz wyznaczenia daty przedterminowych wyborów należy do premiera Mateusza Morawieckiego.

We wtorek wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że przyjęła propozycję przekazaną przez rządzących w sprawie objęcia funkcji komisarza w Gdańsku.

Prezydent i premier łączą się w żalu i modlitwie z najbliższymi prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Zabójstwo prezydenta Gdańska

W niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat. W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego powstania tj. od 1990 roku; w latach 1994-1998 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska. Pogrzeb zamordowanego prezydenta odbędzie się w sobotę.

Dulkiewicz o ewentualnym starcie na prezydenta Gdańska: za wcześnie, by o tym myśleć i mówić

Wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pytana w czwartek w RMF FM, czy będzie kandydowała w wyborach na prezydenta Gdańska.

– Dla mnie jest dzisiaj za wcześnie, aby o tym myśleć, mówić. Pochowajmy godnie pana prezydenta, pożegnajmy go godnie, choć nie ukrywam, że wiele osób obcych podchodzi do mnie na ulicach i mówi: „Pani prezydent, prosimy kontynuować dzieło pana prezydenta” – powiedziała.

Wspominając prezydenta Gdańska, podkreśliła też, że Paweł Adamowicz był dla niej jako gdańszczanki osobą bardzo ważną.

– Był nie tylko moim szefem, ale – chyba nie będzie nadużyciem – jeśli powiem, że był na pewno dla mnie mentorem, ale też przyjacielem. Paweł Adamowicz to człowiek z krwi i kości, o wielkim sercu, chyba największym dla Gdańska, ale przede wszystkim dla drugiego człowieka – podkreśliła.

Prezydent skierował rozporządzenie ws. żałoby narodowej do kontrasygnaty premiera

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych