zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier pogratulował Janowi-Krzysztofowi Dudzie zwycięstwa w Pucharze Świata w szachach

18:24, 05.08.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter, Facebook

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował w czwartek Janowi-Krzysztofowi Dudzie zwycięstwa w Pucharze Świata w szachach. Jest to największe osiągnięcie w historii polskich powojennych szachów – podkreślił szef rządu.


Podziel się:   Więcej

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda po wygranej z Rosjaninem Siergiejem Karjakinem w rewanżowej partii finału został pierwszym w historii polskim triumfatorem turnieju o Puchar Świata w szachach.

Czwartkowy pojedynek, w którym grał białymi, zakończył się po 30 posunięciach.

„Ogromne gratulacje dla Jana-Krzysztofa Dudy, który wygrał szachowy Puchar Świata! Polak pokonał Rosjanina Siergieja Karjakina. Jest to największe osiągnięcie w historii polskich powojennych szachów” – napisał na Twitterze premier.
Z kolei na Facebooku zaznaczył, że „dziś areną polskich sukcesów nie okazał się wyłącznie olimpijski stadion, ale również szachownica”.

„Po raz pierwszy w historii Polak – Jan-Krzysztof Duda, został zwycięzcą turnieju o Puchar Świata w szachach. Cieszę się i przyłączam do gratulacji dla naszego Mistrza!” – napisał Morawiecki.

W rozgrywanym od 2005 r. w cyklu dwuletnim turnieju o Puchar Świata dotychczas zwyciężali: Lewon Aronian z Armenii, Amerykanin Gata Kamsky, Boris Gelfand z Izraela, Rosjanie Peter Swidler, Władimir Kramnik, Karjakin, ponownie Aronian oraz Tejmur Radżabow z Azerbejdżanu.


Marszałek Senatu: szachy to jednocześnie i sztuka i sport i nauka

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych