zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Policjanci są gwarantem bezpiecznego i spokojnego życia

16:17, 28.02.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Policja to „ruszt” bezpieczeństwa, a policjanci i policjantki są gwarantem bezpiecznego, spokojnego życia – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek wziął udział w promocji oficerskiej w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.


Podziel się:   Więcej

– Policja to jest ruszt bezpieczeństwa. Nasze komendy powiatowe, wojewódzkie, a nade wszystko ludzie – policjanci i policjantki, funkcjonariusze i funkcjonariuszki rozlokowani w całym kraju są gwarantem bezpiecznego, spokojnego życia – powiedział szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że zakupy sprzętu oraz modernizacja służb ma służyć temu, żeby Polacy czuli się bezpiecznie we własnym, kraju. Dziękował także policjantom za ich służbę.

– Jestem zbudowany tym, że dzisiaj wypromowani oficerowie będą stanowili nową kadrę policji polskiej i będą kierowali się również patriotyzmem polskim, który jest fundamentem właściwego zachowania wszystkich służb w coraz bardziej zwartym, silnym mentalnie społeczeństwie – podkreślił premier.


„Odbudowujemy posterunki i morale policji”. „Kolejne Black Hawki trafią do polskiej policji”


 
 
 
...
 
Brudziński: Poczucie bezpieczeństwa i wysoki stopień zaufania do policji to zasługa każdego z policjantów

– Poczucie bezpieczeństwa i tak wysoki stopień zaufania do polskiej policji to zasługa każdego z obecnych tutaj policjantów – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński.

Brudziński mówił, że wiele wspaniałych policjantek i policjantów na przestrzeni ostatnich 100 lat oddało swoje życie pełniąc służbę, której – jak podkreślił – zadaniem jest nieść pomoc i bezpieczeństwo współrodakom.

– Wybraliście wyjątkowo trudny, wymagający wyjątkowych poświęceń i ofiar, zawód, ale jest też to służba wyjątkowo piękna, bo za tym waszym poświęceniem, za tą waszą ofiarą idzie ogromna wdzięczność wszystkich Polaków, bo to poczucie bezpieczeństwa i tak wysoki stopień zaufania do polskiej policji to zasługa każdego z obecnych tutaj pań i panów policjantów – powiedział.

Podkreślał, że teraz policjanci muszą być przewodnikiem dla tych, którzy zostaną powierzeni ich oficerskiej opiece. – Jestem przekonany, że wasza postawa będzie postawą, która będzie obfitowała w kolejne powołania do tej pięknej służby – mówił.Premier Morawiecki oddał hołd pomordowanym przez NKWD policjantom