zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polska będzie silna na fundamencie rodziny

10:41, 18.06.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Polska będzie silna na fundamencie rodziny – mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w Warszawie. Nasza polityka prorodzinna jest prowadzona po to, by polskie rodziny były silne i stabilne oraz aby żyły godnie – dodał.


Podziel się:   Więcej

Jak mówił premier, prorodzinna polityka rządu prowadzona jest po to, by "Polska była silna i polskie rodziny silne, trwałe i stabilne oraz żeby żyły godnie".

– To również fundament prezydenta Andrzeja Dudy - na tyle, na ile mogliśmy, przez te pierwsze lata rządzenia zadbaliśmy o ten fundament rodziny, żeby rodziny mogły godnie żyć i w mniejszym stopniu troszczyć się o byt materialny – powiedział Morawiecki. Dodał, że „będziemy w dalszym ciągu razem z prezydentem służyć wszystkim polskim rodzinom”.

Zauważył, że poprzez podpisanie przez prezydenta Karty Rodzin", Andrzej Duda pokazał, „co jest najważniejsze w Polsce i dla Polaków”. – Dziękuję panu prezydentowi, że tak dba o rodzinę - powiedział szef rządu i dodał, że „Polska będzie silna na fundamencie rodziny”.
 
 
 
...
 
Morawiecki podkreślił, że „rodzina musi być wolna od ideologii, rodzina, ta podstawowa komórka społeczna, jest po to, żeby naród trwał, żeby ludzie byli szczęśliwi, żeby rozwijali swoje indywidualności i swoje cechy charakteru, w szczególności te dobre”.

Zaznaczył również, że „szkoła, jako ten najbardziej powszechny fundament nauczania, jest krytycznie ważna, kluczowa dla jakości wychowania, kształcenia, dla kreatywności, którą wzbudzamy w naszej młodzieży”. – Chcemy, żeby szkoła była jak najbardziej doinwestowana (...) żeby dalej rozwijała nasze dzieci i naszą młodzież – dodał premier.

Premier mówił też, że w dalszym planie dla polskich rodzin „będziemy dbali o fundament godnościowy, materialny, ale też kulturowy”. – Od tego, jak będziemy kształcili i wychowywali dzieci, zależy przyszłość Polski – podkreślił.

Premier: Państwo, które dba o przyszłość, rodzinę stawia na pierwszym miejscu

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych