zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polska gospodarka odgrywa coraz ważniejszą rolę na rynku globalnym

10:53, 27.09.2021;   autor: akune;   źródło: IAR

– Przedsiębiorczość i solidność – to dwa podobieństwa, które łączą Polskę i Szwajcarię – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia I Polskiego Forum Gospodarczego w Bernie w Szwajcarii. Szef rządu, który wziął udział w konferencji zdalnie, podkreślił, że Polska gospodarka odgrywa coraz ważniejszą rolę na rynku globalnym.


Podziel się:   Więcej

Forum to wspólne przedsięwzięcie kilku instytucji - między innymi Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ambasady RP w Szwajcarii, Forum Polskich Przedsiębiorców w Szwajcarii, a także Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Polacy to partnerzy, z którymi opłaca się współpracować. Dodał, że więzi polsko-szwajcarskie to nie tylko dynamiczna nowoczesność, ale też bogata tradycja:

Premier mówił o rozwijającej się dwustronnej współpracy gospodarczej.

Szef rządu zaznaczył, że nawet w czasach pandemii, zaufanie do nas nie osłabło:


Premier: Po czerwcu budżet ma ponad 25 mld zł nadwyżki
Premier dodał, że Szwajcaria to kraj pięknych pejzaży, ale to nie przesłania nam innych widoków. Jak mówił, spoglądamy na nasze relacje handlowe i widzimy, że szczyt ich możliwości wciąż jest przed nami.

– Jesteśmy na dobrym szlaku, ale wędrówka nie kończy się w tym punkcie – dodał.

Forum potrwa dwa dni. Przewidziano dyskusje między innymi na temat polskiego eksportu do Szwajcarii, naszych inwestycji bezpośrednich w tym kraju, szans współpracy polskich przedsiębiorców i ośrodków naukowych ze szwajcarskimi partnerami w zakresie nowych technologii oraz perspektyw rozwoju współpracy w zakresie rzemiosła.


Premier: Polska gospodarka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać analityków