zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polska piłka klubowa czeka na swój czas

15:00, 10.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Polska piłka klubowa czeka na swój czas – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.


Podziel się:   Więcej

Premier wspominał na stadionie półfinałową (z AS Roma) i finałową (z Manchesterem City) batalię Górnika Zabrze w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1970 roku, rozmawiając z ówczesnym bramkarzem zabrzan Hubertem Kostką.

– Nie widziałem tego meczu z Romą, bo miałem wtedy dwa lata. Ale tyle razy o nim słyszałem, że czuję się tak, jakbym oglądał – dodał premier.

Przypomniał, że po trzecim remisie z Romą o awansie Górnika do finału zadecydowało losowanie. Zabrzanie wybrali zieloną stronę żetonu rzucanego przez sędziego, druga była czerwona.

– Kolor czerwony źle się wtedy kojarzył – zauważył Mateusz Morawiecki.
Premier: Budując potęgę polskiej piłki nożnej musimy umieć konkurować z najlepszymi
 
 
 
...
 
Premier zauważył, że „niestety minęło 50 lat i polska piłka klubowa czeka na swój czas. Żeby nie czekała kolejne dekady, to bardzo mocno inwestujemy w infrastrukturę, w zadaszone boiska. Po to aby nasza młodzież mogła trenować cały rok”. – Bo to jest przewaga +południowców+ Włochów, Francuzów, Hiszpanów, że mogą trenować cały rok. U nas warunki pogodowe jesienią i zimie nie sprzyjają – podsumował.Premier Morawiecki: Inwestycje drogą do sukcesu polskiego sportu
Premier zauważył, że „drużyna narodowa już się nam udała", a kluby – będą inwestowały w obiekty z pomocą państwa polskiego i samorządów.

– I doczekamy się, że polskie kluby będą święciły triumfy na europejskich stadionach. Tego życzę wszystkim mieszkańcom Zabrza, Śląska i wszystkim Polakom – zakończył premier.