zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polska realizuje swój własny interes, nie ogląda się na nikogo

14:35, 10.08.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Polska realizuje swój własny interes, nie ogląda się na nikogo, nie będzie reagować na żadne tupanie nogą ze strony brukselskich biurokratów – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki, pytany o zapowiedź układania stosunków z UE na nowo.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu został zapytany na środowej konferencji prasowej o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o ułożeniu stosunków z UE na nowo.

Odpowiadając Morawiecki postanowił przywołać wypowiedź byłego premiera Leszka Millera, który komentując na antenie TVN24 w spór pomiędzy Warszawą a Brukselą ws. wypłaty środków z KPO stwierdził, że „Polska przypomina wrzeszczącego bachora, którego trzeba wystawić za drzwi i tak zostanie uczynione".

Morawiecki zarzucił Millerowi, że jest „postkomunistą nawykłym do tego, by zgadzać się we wszystkim z Rosją". Z kolei liberałom zarzucił, że są „przyzwyczajeni do zgadzania się ze wszystkim, co mówi Berlin czy Bruksela".

I dla liberałów, i dla postkomunistów, czyli dla tej bardzo egzotycznej koalicji opozycyjnej mam komunikat: Polska realizuje dzisiaj swój własny interes, nie ogląda się na nikogo, nie będzie reagować na żadne tupanie nogą ze strony brukselskich biurokratów, tylko z godnością realizuje swoją politykę w najlepiej pojętym polskim interesie, do którego należy również reformowanie różnego rodzaju naszych instytucji – oświadczył Morawiecki.

Zachęcał polityków opozycji do refleksji, że „swoje interesy realizuje się w sposób twardy, jednoznaczny, a nie przytakując temu, co kiedyś mówiła Moskwa, a dzisiaj z Zachodu jakieś większe, potężniejsze układy polityczne próbują nam narzucać".

Zapewnił, że Polska będzie swoje interesy realizowała twardo. – Jestem przekonany, że będziemy tutaj bardzo skuteczni – stwierdził.


Adam Bielan: Jest prawdopodobieństwo że będą środki z KPO
 
 
 
...