zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polska sportowa budzi dumę u wszystkich Polaków

09:32, 09.10.2019;   autor: msies;   źródło: tvp.info, PAP

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w KPRM z władzami Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS) pogratulował ostatnich sukcesów w tej dyscyplinie sportu. – Dziękujemy za radość, którą dają nam siatkarze i siatkarki – powiedział szef rządu.


Podziel się:   Więcej

– Jak polscy kibice dopingują siatkarzy, to rosną im skrzydła, widać to jak oni wzlatują. Ale ja wygrywają, to rosną skrzydła wszystkim Polskom i cała Polska raduje się z tego – powiedział premier na początku spotkania.

Premier gratulując ostatnich sukcesów siatkarzom, siatkarkom i przedstawicielom PZPS zwrócił też uwagę na udane występy juniorów. – To dobrze rokuje na przyszłość i pokazuje, że mamy młode talenty – zaznaczył.

Wrócił także do sytuacji podczas niedawnych mistrzostw Europy, kiedy biało-czerwoni utknęli na lotnisku w Amsterdamie z powodu odwołania lotu, a premier zdecydował, że poleci po nich rządowy samolot. – Przyznam, że sam miałem ochotę wsiąść do tego samolotu i lecieć z wami do Lublany – wspomniał Morawiecki.

– Polska sportowa daje radość i budzi dumę u wszystkich Polaków. To ogromna radość dla nas wszystkich – podsumował premier, nawiązując też do dobrego występu lekkoatletów w zakończonych w niedzielę mistrzostwach świata w Dausze.

Zapewnił, że rząd dalej będzie inwestował w infrastrukturę, wspierał rozwój młodzieży i sport, bo to przynosi pozytywne rezultaty.

W lipcu polscy siatkarze zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów, w sierpniu awansowali do przyszłorocznych igrzysk w Tokio, a na początku października zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Teraz walczą w Pucharze Świata w Japonii. Z kolei siatkarki zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Europy.

Prezydent: Dziękujemy siatkarzom za wspaniały występ
 
 
 
...
 
Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2021 w Polsce?

PZPS na spotkaniu reprezentowali prezes Jacek Kasprzyk i wiceprezes Ryszard Czarnecki. Wręczyli premierowi sześć pamiątkowych medali.

– Dziękujemy za zeszłoroczne wsparcie po mistrzostwach świata. Ono spowodowało, że ten rok jest dla nas chyba najlepszym, choć nie udało się zdobyć mistrzostwa Europy - powiedział Kasprzyk.

– Mało się o tym mówi, ale chciałbym podziękować za to, że rząd systematycznie wspiera siatkarskie ośrodki szkolne. To jest podstawa piramidy sukcesów polskiej siatkówki - prawie 200 szkół, 500 trenerów, 7000 tysięcy dzieci i młodzieży - dodał Czarnecki.

– Pozostaje mi życzyć siatkarzom i nam Polakom, żeby przynajmniej finał następnych mistrzostw Europy odbył się w Polsce i żeby oczywiście Polacy w tym finale wygrali - podsumował Morawiecki.

– Mamy taką pozycję na świecie, że chcą, żeby w Polsce imprezy były organizowane. Nasza gościnność i perfekcyjne przygotowanie dzięki wsparciu rządu, ministerstwa sportu oraz sponsorów powodują, że siatkówka jest sportem rodzinnym, który przynosi ciepło i daje radość - ocenił Kasprzyk.

– Jest idea organizacji w 2021 roku w Polsce mistrzostw Europy siatkarzy. Są prowadzone rozmowy z europejską federacją, a wsparcie rządu jest naszym argumentem koronnym - zdradził Czarnecki.

W 2019 roku Polska była gospodarzem olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego mężczyzn oraz mistrzostw Europy kobiet.„Mamy dobry czas dla Polski, musi być dobry czas dla polskiej piłki”