zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polska stosuje zasadę akceptacji szczepionek uznawanych przez EMA

20:25, 10.06.2021;   autor: akune;   źródło: IAR

– Polska stosuje zasadę akceptacji szczepionek uznanych przez Europejską Agencję Leków – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef polskiego rządu był pytany podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Słowacji Eduardem Hegerem, czy Polska uzna szczepionkę Sputnik w ramach certyfikatów „covidowych” i jak to będzie wyglądało w przypadku przyjazdu do naszego kraju Słowaków, zaszczepionych tym preparatem.

Premier Morawiecki powiedział, że w Polsce rozpoczyna się dyskusja, która jest już bardziej zaawansowana w innych krajach europejskich, na temat wzajemnej certyfikacji szczepień.

Premier podkreślił, że będą to szczepionki, które przez agencję zostały uznane i są stosowane w Polsce. Chodzi między innymi o preparaty firm Astra Zeneca, Pfizer BioNTech i Moderna.

Walka z pandemią koronawirusa była jednym z głównych tematów rozmów premierów Polski i Słowacji. Szefowie rządów rozmawiali między innymi o współpracy gospodarczej.

W ubiegłym roku obroty handlowe między naszymi krajami spadły o 4,8 proc. Jednak Polska pozostaje trzecim największym partnerem handlowym Słowacji z obrotami na poziomie 10 mld euro.


Premier: Pandemia nie zakończyła się; szczepmy się
 
 
 
...