zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polski Ład będzie ładem rozwoju, tworzenia nowych szans

19:14, 08.06.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki. – Polski Ład będzie ładem rozwoju, tworzenia nowych szans, awansu społecznego, który spowoduje, że będziemy w stanie gonić tych najlepszych - mówił w Turku.


Podziel się:   Więcej

Premier odwiedził we wtorek firmę Miranda Textiles w Turku (wielkopolskie). Wspomniał, że zakład miał zostać jakiś czas temu zamknięty, dziś natomiast rozwija się.

Zauważył, że wsparcie w postaci tarczy finansowej pozwoliło „przechować wartość polskiej gospodarki przez najtrudniejsze miesiące” . Jednocześnie podkreślił, że takie wskaźniki, jak PMI czy wyniki eksportu świadczą o tym, że polska gospodarka przygotowuje się do skoku gospodarczego, co oznacza, że będzie potrzebowała rąk do pracy i kapitału.

Szef rządu wymienił, że kapitał będzie pochodzić z budżetu państwa, środków unijnych i z rynków finansowych. – Polski Ład będzie ładem rozwoju, tworzenia nowych szans, awansu społecznego, tworzącym nowe perspektywy rozwoju dla pracowników, absolwentów szkół, absolwentów studiów, który spowoduje, że będziemy w stanie gonić tych najlepszych, tych najwyżej rozwiniętych w Europie Zachodniej – stwierdził Morawiecki.

Będzie kolejne spotkanie prezydenta z premierem ws. programu Nowy Ład
 
 
 
...
 
Dodał, że „przechowanie wartości takich firm jak ta (w Turku – PAP) i dziesiątki, setki, tysiące takich firm jak ta tutaj w Wielkopolsce, ale jednocześnie stworzenie warunków do rozwoju infrastruktury, eksportu polskich firm, produkcji polskich firm, ta reindustrializacja, na którą postawiliśmy w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju i która działa bardzo dobrze – tworzą, wszystkie razem, tworzą dobre, a może nawet bardzo dobre warunki do rozwoju gospodarczego”.

– I w ramach polskiego ładu dbając o ten komponent finansowy, budżetowy, inwestycyjny, gospodarczy, rynku pracy przede wszystkim – tworzymy perspektywy dla rozwoju polskich pracowników, polskich przedsiębiorców. Jestem przekonany, że przed nami bardzo dobre lata dla polskiej gospodarki – zaznaczył premier.

Prezes Mirandy Textiles: Skorzystaliśmy z tarczy, którą rząd zaproponował przedsiębiorstwom


Prezes firmy Miranda Textiles Grzegorz Dybus podkreślił, że firma istnieje od 69 lat, a produkowane przez nią tkaniny i dzianiny są wykorzystywane niemal wszędzie; w oknach prywatnych domów, przedsiębiorstwach, przemyśle meblarskim, reklamowym, a także w wojsku.

Przypomniał, że dwa lata temu firma podpisała czteroletni kontrakt z MON, który – jak wskazał – „pozwolił nam ten trudny dla nas wszystkich okres przejść w miarę stabilnie”.

– Jak większość firm w Polsce Miranda też w tym okresie (pandemii – PAP) ucierpiała, w szczególności w ub. roku, gdzie tych zamówień było bardzo mało. Skorzystaliśmy tutaj z tarczy, którą rząd zaproponował przedsiębiorstwom. Dzięki temu utrzymaliśmy zatrudnienie – nie chcieliśmy się pozbywać pracowników, bardzo dobrych, bardzo wysoko wykwalifikowanych pracowników, na których nam bardzo zależało – zaznaczył.


Prezydent rozmawiał z premierem o założeniach programu „Nowy Ład”

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
26-01-2023
  • 71. posiedzenie Sejmu – dzień drugi
  • Posiedzenia sejmowych komisji stałych 16:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych