zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polski Ład jest nadzieją nowych inwestycji

14:30, 07.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Wszyscy posłowie PiS zabiegali, żeby Remtrak przetrwał i żeby pojawiły się nowe zlecenia, żeby do tego powiatu, do tej gminy zajrzała nadzieja nowych inwestycji. Polski Ład jest taką nadzieją nowych inwestycji - mówił w poniedziałek podczas konferencji w woj. łódzkim premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki podczas swojej wizyty w firmie Remtrak, gdzie zakończono trzecią fazę rozbudowy spółki, przypomniał, że „ta firma jeszcze kilka lat temu była przeznaczona do likwidacji. Ponosiła straty, brak było odpowiedniego zarządzania, odpowiedniej wielkości zamówień”.

Zdaniem premiera wynika to z „pewnej filozofii działania rynku bez udziału państwa”. Jak tłumaczył szef rządu, „przedsiębiorstwa patrzą zazwyczaj na krótką perspektywę, pamiętam to z mojej poprzedniej pracy, (...) kiedy analizując bilanse było widać wyraźnie, że zarządy mają zbyt krótką perspektywę. Państwo polskie ma inną perspektywę rozwoju - długoterminową, średnioterminową” - mówił Morawiecki.

- Właśnie dlatego tak ważne jest, żeby podkreślić, że wszyscy posłowie PiS z posłem ziemi opoczyńskiej Robertem Telusem zabiegali, żeby Remtrak przetrwał i żeby pojawiły się nowe zlecenia, żeby do tego powiatu, tej gminy zajrzała nadzieja nowych inwestycji - podkreślił. - Polski Ład jest taką nadzieją nowych inwestycji - dodał Prezes Rady Ministrów.

Jak dodał podczas konferencji w Remtraku, firma dzisiaj „po kilku latach nowych zleceń, Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zatrudnia nowych ludzi”, gotowa jest do zatrudnienia kilkuset kolejnych osób przy obecnym stanie załogi 600 pracowników.

W 2015 r. w zakładzie pracowało 150 osób, a spółka miała 5 mln zł długu.

Główna siedziba Remtraku mieści się w Libiszowie niedaleko Opoczna (woj. łódzkie).

„W Budziszewicach łączymy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi”
 
 
 
...
 

„Takie firmy jak Remtrak zapewniają wysoką jakość kolei


Takie firmy jak Remtrak zapewniają wysoką jakość polskiej kolei - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w Zakładzie Usług Taborowych PKP Intercity Remtrak w Liszowie koło Opoczna (Łódzkie).

- Remtrak jest ogniwem Polskiego Ładu, a Polski Ład wzmocni potencjał transportowy i będzie służył pasażerom - mówił Morawiecki w zakładzie należącym do państwowego przewoźnika - firmy remontowej. Jak stwierdził, takie firmy zapewniają wysoką jakość kolei, komfort jazdy, ale też jest elementem reindustrializacji Polski.

- To podnosi polską gospodarkę i kolejnictwo na coraz wyższe etapu rozwoju. To są te inwestycje Polskiego Ładu, które powodują, że my Polacy możemy być coraz bardziej dumni z polskiego kolejnictwa - oświadczył Morawiecki.

Morawiecki: Stawiamy na kolej przyszłości, chcemy przezwyciężyć niemożność poprzednich lat

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
29-11-2022
  • 54. posiedzenie Senatu RP X kadencji - dzień pierwszy 11:00
  • Posiedzenia sejmowych komisji stałych 11:00
  • Udział prezydenta Andrzeja Dudy w posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego 12:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych