zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Polski Ład to zwycięstwo Polaków

17:53, 29.07.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Polski Ład oznacza największe inwestycje, jakie do tej pory były przez ostatnie 30 lat; to inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza (Małopolskie) wskazywał, że rząd koncentruje się teraz na przyszłości i przykładem tego jest program Polski Ład.

Dokument ten - jak mówił - oznacza największe inwestycje od ostatnich 30 lat. „To inwestycje w polskie rodziny, polskich pracowników, polskie firmy, a także w środowisko naturalne” - wymienił szef rządu.

Jak dodał, „dzisiaj stajemy się narodem zwycięzców, narodem sukcesu”. - Ten sukces oznacza, że dzisiaj po raz pierwszy możemy wybierać naszą przyszłość, możemy walczyć nie tylko o wolność od opresji zewnętrznej, od niewoli, od wojny, od zniewolenia komunistycznego, ale możemy walczyć o wolność stanowienia o swoim własnym losie - podkreślił Morawiecki.

- Nasi przeciwnicy politycznie teraz mówią, że to oni wymyślili 500 plus. Jak słyszałem odpowiedź pani premier Ewy Kopacz, to chyba średnio potrafiła to opowiedzieć. Oni wymyśli 500 plus, ale oszczerstw i donosów w Brukseli na Polskę, a my się chcemy rządzić w Polsce po polsku i nie będziemy słuchać tego, co donosiciele na nas mówią do Brukseli, nie boimy się tego - dodał premier.


Premier: Polski Ład to równomierny rozwój całej Polski
 
 
 
...
 
- Pokazaliśmy czym jest naprawa instytucji, naprawa finansów publicznych, bo nie byłoby pieniędzy ani na zabytki w Starym Sączu, ani na 500 plus, ani na 13. emerytury, ani na wielki program „Czyste powietrze”, największy program, który ma zapewnić czyste środowisko w czasach III Rzeczpospolitej - podkreślił szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza.

Nawiązując do swojego spotkania z samorządowcami, relacjonował, że burmistrz Rabki „mówił, jak bardzo pieniądze rządowe pomogły w zapewnieniu lepszego powietrza, czystszego powietrza”. - Tak, nasza polityka to nie jest „zbij termometr”, tak jak naszych poprzedników. Bo co oni zrobili, żeby dbać o środowisko? Zmienili wskaźniki - podkreślił.

- My się nie boimy trudnych problemów - oświadczył premier. - Złapaliśmy tego byka za rogi i staramy się walczyć o czyste powietrze, właśnie angażując środki publiczne, środki, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim. One idą na polskie emerytury, na polską turystykę, na polskie czyste powietrze, na 500 plus, na zabytki - mówił Morawiecki. Zaznaczył, że „to jest właśnie polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości”.


Morawiecki: Polski Ład przyciąga kapitał z zewnątrz
Odnosząc się do przeciwników politycznych, jak mówił wcześniej - „oszustów”, którzy donoszą na Polskę do Brukseli - Morawiecki powiedział do zebranych: „Jak widzę takich wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją wielką ojczyznę, Rzeczpospolitą, którzy mają szacunek do małej ojczyzny, kochają ją także, to wiem, że te wszystkie donosy, te wszystkie strachy na Lachy niczego nie zmienią. Bo jesteśmy narodem zwycięzców”. Za te słowa premiera nagrodzono oklaskami.

- Choć historia nas poturbowała, to dzisiaj wracamy w koleiny zwycięstwa, tego, co nasi przodkowie doświadczali - wspaniałych triumfów - dodał. - Do tego pcha nas wola walki, nasz gen zwycięstwa. A jeśli ktoś wątpi, to przypomnijmy sobie to, że z tej wspaniałej Sądeckiej Ziemi pochodzi kilka firm, które podbijają Europę - powiedział.

Szef rządu zaznaczył, że „to jest współczesna walka i Polacy pokazują, jak być zwycięzcą”. - Zwyciężamy. Polski Ład, to zwycięstwo Polaków. My się będziemy rządzić po naszemu - zapowiedział Mateusz Morawiecki.


Premier: Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla polskich firm

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych