zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: polski sport jest coraz bardziej zauważalny przez polskie firmy

11:22, 27.03.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Cieszę się, że polski sport jest coraz bardziej zauważalny przez wielkie polskie firmy - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji programu stypendialnego „Miedziane Rywalizacje” pod patronatem KGHM Polska Miedź.


Podziel się:   Więcej

Ten i inne programy stypendialne pozwalają wyławiać kolejne sportowe talenty i zwiększać popularność poszczególnych dyscyplin – zaznaczył szef rządu w swoim wystąpieniu.

Dodał, że coraz częściej na światowych arenach rozbrzmiewa „Mazurek Dąbrowskiego”, co ma dodatkową wartość poza sukcesami sportowymi. – Jesteście państwo najlepszymi ambasadorami Polski. Mamy dobrych dyplomatów, ale sportowcy rozsławiają imię Polski na całym świecie – zaznaczył premier, zwracając się do zawodników.

Poza tym podkreślił, że społeczne znaczenie sportu. – To jedna z podstawowych dziedzin życia społecznego. Sport jednoczy. Gdy sportowiec wygrywa, to wszyscy się cieszą, niezależnie od poglądów politycznych – powiedział Morawiecki.

Prezydent Duda: To był rok wspaniałych sukcesów polskiego sportu
 
 
 
...
 
Dla sportowca „ważne jest, aby mieć komfort przygotowań”

W środowej konferencji wziął także udział m.in. minister sportu Witold Bańka. Podkreślił, że łącznie sponsoringiem indywidualnym objętych jest obecnie w Polsce ponad 320 zawodników.

– Dla sportowca bardzo ważne jest, aby mieć komfort przygotowań i spokojną głowę. To nie koniec działań, które mają zapewnić doskonalenie warunków ich przygotowań – zapewnił.

Prezes KGHM Marcin Chludziński podkreślił, że dla jego firmy ważne są takie wartości jak np. odwaga, pracowitość i ambicja. – A są to wartości uniwersalne, które są istotne zarówno w biznesie, jak i w sporcie – zastrzegł.
Stypendia „Miedziane Rywalizacje”

„Miedziane Rywalizacje” to kolejny program, w ramach którego spółka Skarbu Państwa wspiera sportowców w przygotowaniach do ważnych startów. W ubiegłym tygodniu podano nazwiska ośmiorga beneficjentów akcji „Lotos wspiera nadzieje olimpijskie”.

Wśród stypendystów „Miedzianych Rywalizacji” jest 20 sportowców, z czego 15 to zawodnicy z tzw. listy ministerialnej: pływak Radosław Kawęcki, panczenistka Natalia Czerwonka, kolarz torowy i szosowy Adrian Tekliński, kolarze szosowi Damian Bieniek i Jakub Murias, uprawiający strzelectwo sportowe Tomasz Bartnik i Klaudia Breś, sztangiści Aleksandra Mierzejewska, Arkadiusz Michalski i Kacper Kłos, szpadzistka Ewa Nelip–Trzebińska oraz wioślarze Mateusz Biskup, Monika Chabel–Ciaciuch, Joanna Dittmann i Mirosław Ziętarski.

Koncern KGHM Polska Miedź postanowił wesprzeć też pięcioro innych sportowców z Zagłębia Miedziowego: boksera Pawła Czyżyka, sztangistę Wiesława Kiwackiego, tenisistę Kaspra Kulpę, strzelca Daniela Romańczyka i pływaka Wiktora Woźnego.

Każdy z zawodników dostanie roczną dotację w wysokości 50 tysięcy złotych.

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych