zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Pomoc dzieciom to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu

09:15, 24.06.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

– Program Rodzina 500 plus, to najlepsza polisa dla naszych dzieci. Mówiło się kiedyś „w czepku urodzony”; tę polisę wkładamy do czepka każdego dziecka – powiedział premier Mateusz Morawiecki otwierając akcję informacyjną dotyczącą rozszerzonej wersji programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko.


Podziel się:   Więcej

– Bardzo cieszę się, że możemy rozpocząć kolejną fazę programu Rodzina 500 plus, gdzie każde dziecko będzie mogło otrzymać te środki – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zdaniem premiera, środki przekazywane w ramach tego programu to „polisa na całe życie, do osiągnięcia wieku dojrzałości”. – Mówiło się kiedyś „w czepku urodzony”. Można powiedzieć, że tę polisę wkładamy do czepka każdego dziecka - mówił Morawiecki.

Jak zaznaczył, przeznaczone środki „to ważny impuls do poprawy edukacji, do lepszej jakości życia, do lepszego spędzania czasu w wakacje”.

Akcja informacyjna Rodzina 500 plus ma na celu poinformowanie każdej polskiej rodziny, o możliwościach, które ma. – Te 6000 zł rocznie to wsparcie dla różnego rodzaju potrzeb, takich jak np. zakup odzieży, bilet do kina dla całej rodziny albo jakieś ulubione buty, sportowa odzież dla dzieci. To są sprawy dla niektórych małe, niewielkie, ale jestem przekonany, że dla milionów polskich rodzin są to sprawy zasadnicze – podkreślił premier.

Premier podkreślił, że program, to „najlepsza inwestycja w przyszłość naszego narodu”. – Już dziś widzimy: dużo więcej dzieci się rodzi i to zasługa polskich rodzin, a państwo polskie chce wspierać polskie rodziny wskazał.

Inauguracja akcji informacyjnej dotyczącej programu Rodzina 500 plus
 
 
 
...
 
Składanie wniosków o 500 plus – od 1 lipca

Premier wskazał, że pierwszych dzieci mamy w Polsce ok. 4 mln. Z tego część z nich, ze względu na kryteria dochodowe otrzymywała już wsparcie w ramach programu 500 plus. Jednak ok. 3 mln dzieci takiego wsparcia nie otrzymywało.

– Program Rodzina 500 plus to projekt społeczno-demograficzny, z którego jesteśmy dumni. Dzisiaj ruszamy z akcją informacyjną dotyczącą rozszerzenia tego programu. Jesteśmy szczęśliwi, że tę małą cegiełkę do szczęścia polskich rodzin możemy dołożyć.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do sprawnego wdrażania tego projektu. Pamiętajmy, że trzeba złożyć wniosek, by to świadczenie otrzymać – można będzie to zrobić już od 1 lipca – przypomniał.

Premier zachęcał ubiegających się o świadczenie do składania wniosków drogą elektroniczną.

– Trzeba złożyć wniosek. Jesteśmy państwem cyfrowym, nowoczesnym. Zachęcam do tego, żeby jak najwięcej osób złożyło te wnioski w sposób elektroniczny. Wtedy bardzo szybko, od początku lipca, już będzie można skorzystać z tych środków na zaczynające się wakacje – tłumaczył Morawiecki.

Akcja informacyjna - jak mówił premier – ma sprawić, by wszystkie rodziny mogły skorzystać z programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko od samego początku jego funkcjonowania.

– Chciałbym skorzystać z okazji, że wczoraj był Dzień Ojca i złożyć życzenia za ich trud wychowania dzieci. Ojcostwo to jedno z największych wyzwań dla mężczyzny i ojcom składam najlepsze życzenia – dodał szef rządu.
Program Rodzina 500 plus

Od 1 lipca program Rodzina 500 plus obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia będzie można składać wnioski o to świadczenie drogą elektroniczną. Można to będzie zrobić poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Empatia oraz portal PUE ZUS. Wnioski drogą papierową będzie można składać od 1 sierpnia.

Świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do końca października. Złożenie wniosku w październiku oznacza, że świadczenie zostanie wypłacone do końca roku, ale z wyrównaniem jedynie od października.500 plus także na pierwsze dziecko. Senat znowelizował ustawę

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych