zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Przeznaczyliśmy blisko 3 mld zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego

15:06, 16.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook

W ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostrad powiększyła się o 40 proc. – napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, na bezpieczeństwo ruchu drogowego zostało przeznaczonych blisko 3 mld zł.


Podziel się:   Więcej

Premier w piątek uczestniczył w uroczystości podpisania umowy na realizację Obwodnicy Metropolii Trójmiasta w okolicach miejscowości Milwino.

„Rząd dotrzymuje słowa. W ostatnich pięciu latach sieć dróg ekspresowych i autostrad powiększyła się o 40 proc.” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku, podsumowując swoją wizytę na północy kraju.

„W całej Polsce budujemy drogi ekspresowe, krajowe, gminne, powiatowe, obwodnice i wiadukty. Ta infrastruktura jest po to, żeby zapewnić jak największy komfort jazdy i bezpieczeństwo, poprawić jakość powietrza oraz dać impuls gospodarczy do równomiernego rozwoju krajuv” – podkreślił.

Jak zaznaczył Morawiecki, „droga S6, która będzie częścią obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta, to arteria komunikacyjna, która da nowe perspektywy dla Pomorza i Kaszub”.

„Przeznaczyliśmy blisko 3 miliardy złotych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego” – dodał.


Premier o realizacji Obwodnicy Metropolii Trójmiasta: Przyniesie nowe szanse
„W naszym programie gospodarczym chodzi o to, żeby takie inwestycje prowadziły również do zwiększenia ilości miejsc pracy i wzrostu wynagrodzeń. To podejście się sprawdza” – napisał premier.

Szef rządu dodał, że „wczorajsze dane Eurostatu i Komisji Europejskiej potwierdzają, że mamy jeden z najwyższych przyrostów zatrudnienia”.

„Państwowe inwestycje w infrastrukturę to jedna ze skutecznych metod walki z kryzysem gospodarczym i będziemy realizować tę strategię również w przyszłości” – zaznaczył.


Adamczyk: W ostatnich pięciu latach o 40 proc. więcej dróg ekspresowych i autostrad