zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Realizujemy program wyrównywania szans

15:33, 17.06.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Konsekwentnie realizujemy program wyrównywania szans - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami powiatu opoczyńskiego (Łódzkie). Ponadto szef rządu podkreślał rolę lokalnych inwestycji, aby zapewniać miejsca pracy w mniejszych miejscowościach.


Podziel się:   Więcej

Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami, mówiąc m.in. o szansach rozwoju podkreślał, że Opoczno jest perłą. – Nie może być tak, że takie perły są chowane gdzieś pod korcem i ciężko się im rozwinąć - stwierdził. – Skoro małe miasta Prowansji czy Toskanii mogą być przedmiotem zazdrości całej Europy, skoro w mniejszych i średnich i w całkiem małych miastach mogą być tak wielkie firmy w Niemczech jak np. Volkswagen, Bosch, Adidas czy Bertelsmann czy Saab, to dlaczego Polska ma się rozwijać tylko przede wszystkim w głównych, dużych metropoliach - dodał.

Konsekwentnie realizujemy program wyrównywania szans, program solidarnościowy - podkreślał premier i wskazał, że należy do tego Program Inwestycji Strategicznych. Jak podkreślał, łącznie za ostatnie 2-2,5 roku zostało przekazanych ponad 200 milionów złotych do powiatu opoczyńskiego. – Nigdy nie było takich środków dla tego powiatu - mówił i wymieniał inwestycje m.in. w drogi czy szpitale.
Morawiecki podkreślał, że włodarze mniejszych powiatów mieli w przeszłości wielki ból głowy w czasach III RP i zastanawiali się, skąd wziąć pieniądze na podstawowe inwestycje czy wkład własny na współfinansowanie projektów unijnych.

Z Programu Inwestycji Strategicznych finansujemy 90, a niekiedy nawet 95 procent danej inwestycji - mówił szef rządu. – Naprawdę niewielka kwota potrzebna jest na wkład własny do drogi, do remontu szkoły, do światłowodu czy do innych inwestycji wodno-kanalizacyjnych i wszelkich innych, których dzisiaj w całej Polsce są tysiące - dodał. – To jest nasza wielka inwestycja po to, żeby rozwój gospodarczy, szanse na nowe miejsca pracy nie były tylko w wielkich metropoliach, a z Opoczna, żeby te szansy nie były oglądane przez szklaną ścianę albo przez szklany sufit - podkreślał Morawiecki.


Dworczyk: Podwojenie możliwości odpraw na przejściu Korczowa-Krakowiec

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych