zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier: Solidarne społeczeństwo przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych

16:11, 24.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Solidarne społeczeństwo to społeczeństwo, które przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych, robimy wszystko, żeby wzmocnić wsparcie osób niepełnosprawnych – powiedział w piątek w Miliczu (woj. dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu uczestniczył w uroczystym otwarciu Milickiego Centrum Wsparcia CAPITOL.

Premier zwracał uwagę, że „solidarne społeczeństwo, to społeczeństwo, które przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych”. Podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie placówki.

– Pracujecie nad kompleksową, całościową opieką. Wcześniej miałem tutaj okazję być wyedukowanym w zakresie potrzeb wczesnej interwencji i wczesnej diagnozy spektrum autyzmu. To wszystko daje dużo większe szanse na bardziej prawidłowy rozwój – podkreślił Morawiecki.

Dodał, że niezwykle ważne jest wzmacnianie wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Przypomniał, że w tym tygodniu Rada Ministrów przyjęła rozwiązanie, które zakłada zwiększenie wydatków na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) o 800 mln zł.Projekt o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami ma trafić do Sejmu do końca roku
 
 
 
...
 
– Te działania powodują, że choć odrobinę możemy pomóc ludziom, którzy tak często są strasznie pokrzywdzeni przez los. (...) Solidarność polega na tym, abyśmy wykazywali się dobrym słowem, gestem czy empatią – dodał premier.

Podziękował wszystkim osobom angażującym się w pomoc osobom z niepełnosprawnościami.„Jesteśmy zdeterminowani, by zmieniać sytuację osób z niepełnosprawnościami”


Premier: Rząd przyjął Strategię na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych