zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier spotkał się z przedstawicielami partii politycznych ws. walki z pandemią COVID-19

13:47, 25.01.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Facebook, Twitter

We wtorek po godz. 13.00 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami partii politycznych ws. dalszej walki z pandemią COVID-19. Szef rządu mówił, że wierzy, iż spotkanie pozwoli podjąć najlepsze możliwe decyzje dotyczące zdrowia i życia Polek i Polaków.


Podziel się:   Więcej

Przed rozpoczęciem spotkania lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że na rozmowę przybyli przedstawiciele wszystkich demokratycznych ugrupowań opozycyjnych: Koalicji Obywatelskiej, PSL, Lewicy, Polski 2050, PPS, Polskich Spraw, Porozumienia.

– Jesteśmy wspólnie, bo mamy wspólne stanowisko przed spotkaniem z premierem. Po pierwsze oczekujemy od rządu ratowania zdrowia i życia Polaków, idziemy ze wspólnym stanowiskiem, idziemy z pytaniami do premiera i oczekujemy prezentacji dzisiaj i na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustaw, które ochronią zdrowie i życie Polaków, rozporządzeń ministra zdrowia i przedstawienia planu pandemicznego – powiedział Kosiniak-Kamysz.

– To jest uzgodnione, wspólne stanowisko całej opozycji demokratycznej. To jest pierwszy raz kiedy udało się takie wspólne stanowisko uzgodnić przed spotkaniem u premiera – dodał.


Jak walczyć z pandemią COVID-19? Spotkanie premiera z opozycją
PiS na spotkaniu reprezentują szef klubu Ryszard Terlecki, szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos oraz rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska.

Z Koalicji Obywatelskiej przybyli: szef klubu Borys Budka, europoseł i wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz oraz senator Beata Małecka-Libera.

Lewicę reprezentują wiceprzewodniczący klubu: Marcelina Zawisza, Katarzyna Ueberhan i Tomasz Trela; Koalicję Polską-PSL – szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Są też przedstawiciele kół, m.in. Polski 2050, Kukiz'15, Konfederacji, Porozumienia.Opozycyjne ugrupowania w poniedziałek podejmą decyzje o udziale we wtorkowym spotkaniu z premierem
Premier po skierowaniu w weekend zaproszenia na spotkanie, pisał w mediach społecznościowych, iż wierzy, że spotkanie „będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie kolejnych najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków”.Premier: Wierzę, że wtorkowe spotkanie pozwoli na podjęcie najlepszych decyzji
Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że badania potwierdziły 36 995 nowych przypadków koronawirusa w Polsce oraz zmarły 252 osoby z COVID-19. Oznacza to, że od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 4,5 mln zakażeń i zmarło ponad 104 tys. osób z powodu Covid-19.

W sobotę, 22 stycznia, MZ poinformowało o rekordowej liczbie 40 876 nowych zakażeń.


Premier: Piąta fala COVID-19 stała się faktem
W opublikowanej w ubiegłym tygodniu przez MZ strategii walki z COVID-19, opracowanej na piątą falę pandemii zapisano, że to, co obecnie jest priorytetem – a co w dużej mierze wynika ze specyfiki przebiegu zakażenia odmianą omikron, jaką jest szybszy rozwój choroby – to przede wszystkim: wzmacnianie i promowanie znaczenia szczepień ochronnych oraz zwiększenie dostępności testów na COVID-19.


Premier: Powołałem Radę ds. walki z COVID-19; Rada Medyczna zostaje niejako przekształcona
Zgodnie ze strategią wdrażane mają być rozwiązania wzmacniające opiekę ambulatoryjną, czyli przeznaczoną dla pacjentów we wczesnym stadium choroby lub po przebytej chorobie, których leczenie nie wymaga hospitalizacji.

Wśród priorytetów jest także zwiększanie bazy dla leczenia szpitalnego. Aktualne – jak podkreślono w dokumencie – pozostają m.in. zasady zachowania dystansu społecznego, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.


Premier: System ochrony zdrowia znajdzie się pod nienotowaną dotąd presją

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
27-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych