zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Premier spotkał się z sekretarz skarbu USA Janet Yellen

10:21, 16.05.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w poniedziałek rano z sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen, która przebywa z wizytą w Polsce - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.


Podziel się:   Więcej

Jak podał amerykański Departament Skarbu, Polska będzie pierwszym przystankiem w europejskiej podróży Janet Yellen, na której trasie znajdują się również Bruksela i Bonn.

Wśród tematów rozmów w czasie wizyty sekretarz skarbu USA mają być m.in. sankcje na Rosję i kryzys żywnościowy wywołany przez wojnę na Ukrainie.

„Trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen” – podała na Twitterze KPRM w poniedziałek.

W poniedziałek z sekretarz skarbu USA spotka się też m.in. minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Tematami rozmowy będą m.in. globalne minimalne opodatkowanie, wpływ wojny na Ukrainie na gospodarkę czy inwestycje zagraniczne – przekazało Ministerstwo Finansów.


Morawiecki: Prezydent USA jasno wskazuje na winę Rosji za wzrost cenKumoch: Stosunki z USA kluczowe, niezależnie kto rządzi

 
 
 
...