zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Premier: Staramy się pomagać wszystkim nielegalnym migrantom, którzy przekroczyli polską granicę

09:56, 24.09.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Wszystkim nielegalnym migrantom, którzy przekroczyli granicę z Polską i zostali w porę znalezieni, staramy się pomagać i ratować ich życie i zdrowie; chcemy, żeby każdy był potraktowany godnie - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

„Wszystkim nielegalnym migrantom, którzy przekroczyli granicę z Polską i zostali w porę znalezieni, staramy się pomagać i ratować ich życie i zdrowie. Chcemy, żeby każdy był potraktowany godnie” – napisał szef rządu na Facebooku.

„Jesteśmy wyczuleni na ludzką krzywdę i tam, gdzie tylko możemy, leczymy w naszych szpitalach i pomagamy wszystkim potrzebującym poprzez zapewnienie odpowiednich środków bytowych” – zaznaczył Morawiecki.

Straż Graniczna informowała w czwartek na Twitterze, że w środę odnotowano 233 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano ośmiu nielegalnych imigrantów, w tym obywateli: Konga, Iranu i Syrii. Za pomocnictwo zatrzymano trzech cudzoziemców: obywatela Białorusi, Rumunii i Sri Lanki.


Mucha o stanie wyjątkowym: Sytuacja jest monitorowana, będą podejmowane odpowiednie decyzje
Od początku września odnotowano łącznie ok. 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.


Sejm nie uchylił rozporządzenia prezydenta dot. wprowadzenia stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych